Pochylimy się nad propozycją prezydenta, chociaż jego dotychczasowe pomysły na reformę służby zdrowia szły pod prąd rozwiązań Platformy Obywatelskiej - tak Jarosław Gowin komentuje informacje z dzisiejszego Przesłuchania RMF FM o przygotowywanych w Kancelarii Prezydenta projektach ustaw.

Zdaniem Gowina sytuacja w służbie zdrowia jest już tak zła, że warto przyjrzeć się każdemu projektowi, który mógłby ją uzdrowić. Trzeba poważnie traktować każdy z projektów, chociaż podkreślam - do tej pory prezydent Kaczyński optował za rozwiązaniami, które w mojej ocenie szły pod prąd zdrowemu rozsądkowi gospodarczemu - powiedział Jarosław Gowin reporterowi RMF FM Pawłowi Świądrowi.

Prezydenckie ustawy ratowania służby zdrowia powstają na bazie wcześniejszych pomysłów byłego ministra zdrowia, profesora Zbigniewa Religi. Jak zapowiedział prezydencki minister Paweł Wypych, Lech Kaczyński ma je przedstawić w ciągu kilku tygodni. Jeżeli chodzi o niektóre zagadnienia służby zdrowia te propozycje są w kancelarii już skonkretyzowane - zaznaczył.