Reklama

 • Drastyczna podwyżka czynszów w stolicy! Łatają dziurę budżetową?

  Czwartek, 7 lutego 2013 (15:59)

  Hanna Gronkiewicz-Waltz sięga głęboko do kieszeni warszawiaków. Jak dowiedział się reporter RMF FM Piotr Glinkowski, 10 lutego wchodzi w życie drastyczna podwyżka czynszu mieszkań komunalnych. W niektórych przypadkach nawet o ponad 100 zł miesięcznie.

  Zdjęcie

  10 lutego wchodzi w życie drastyczna podwyżka czynszu mieszkań komunalnych /Jacek Turczyk /PAP
  10 lutego wchodzi w życie drastyczna podwyżka czynszu mieszkań komunalnych
  /Jacek Turczyk /PAP
  Warszawa rozszerza strefę płatnego parkowania. Sprawdź gdzie

  1 kwietnia w Warszawie zostanie rozszerzona strefa płatnego parkowania. Zameldowani mieszkańcy oraz najemcy mieszkań posiadający umowę najmu w formie aktu notarialnego, będą mogli wykupić abonament na parkowanie przy domu. Pozostali będą jednak musieli uiszczać opłatę w parkometrze. czytaj więcej

  Nowa, standardowa stawka bazowa rośnie dokładnie o 67 gr - do 7,32 zł za metr kwadratowy. To oznacza, że jeśli mamy 65-metrowe mieszkanie komunalne, za miesięczny czynsz zapłacimy więcej o ponad 40 złotych. Zmienia się również opłata naliczana za mieszkania socjalne. Nowa opłata to 1 zł 45 gr za metr kwadratowy. Wcześniej płacono 1,32 zł.

  Jeszcze więcej będą musieli płacić warszawiacy, których mieszkania mają powierzchnię ponad 80 metrów kwadratowych i zostały wybudowane po 1995 roku. Stawka jest naliczana w zależności od strefy. To wzrost odpowiednio o 90 gr za metr kwadratowy w strefie peryferyjnej, 1 zł w strefie miejskiej i 1 zł 10 gr w strefie centralnej. To oznacza, że czynsz 80-metrowego mieszkania w centrum Warszawy od 10 lutego będzie wynosił blisko 1000 zł!

  Zbiórka na załatanie dziury? Ratusz zaprzecza


  W Warszawie jest ponad 90 tys. mieszkań komunalnych. Według naszych szacunków, rocznie dzięki podwyżce do miejskiej kasy wpłynie dodatkowo około 30 mln złotych (zakładając średni metraż na poziomie 40 metrów i średnią podwyżkę na poziomie 70 groszy; wynik mnożymy przez 12 miesięcy).

  Ratusz broni się i twierdzi, że nie łata dziury budżetowej z kieszeni warszawiaków. Podwyżkę uzasadnia gigantycznymi potrzebami remontowymi, które przekraczają miliard złotych.

  Ostatni wzrost czynszu stołeczni urzędnicy zafundowali warszawiakom w kwietniu ubiegłego roku.

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Skomentuj artykuł: Drastyczna podwyżka czynszów w stolicy! Łatają dziurę budżetową?

Wasze komentarze (15)

Dodaj komentarz
realista

~realista -

siedźcie w domach dalej i mówcie, że jest dobrze... zapraszamy 01-03 i 21-03 na protesty, a jak nie to głosujcie na PiS, PO i co tam jeszcze wymyślą i przymierajcie z głodu i zimna...

Kamil

~Kamil -

Mieszkam na Mokotowie, za 60 m2 płacę 900 zł z ogrzewaniem, kaloryfery jak umarłego d*pa, a klatka schodowa jak w najgorszych slumsach.

robson83

~robson83 -

Niedługo pod most chyba przyjdzie sie przeniesc, Ja mieszkam Na Mokotowie 40 m 2, w Lutym dostalem podwyzke z 6,65zł na 7,32 z trzymiesiecznym okresem wejscia w zycie,19 Marca znowu podwyzka ,od Sierpnie bede płacil 8,05.niedługo na samo komorne bedzie trzeba pracowac, a remontow ze strony administracji w moim bloku brak od lat.

Jarząbek

~Jarząbek -

Popieram Panią Prezydent.Jest naprawdę dobrym gospodarzem.Tak się stara i przepracowuje,sama załatwia takie trudne sprawy a wszystko dla dobra mieszkańców stolicy.Nikt nie rozumie tego dobroczynnego działania,tacy niewdzięczni ludzie. To pisałem ja JARZĄBEK Łubu dubu niech żyje nam Pani Prezydent. To ja Jarząbek.

PZ

~PZ -

A CO Z GORNYM MOKOTOWEM? TU TEZ BY SIE PRZYDALA STREFA PLATNEGO PARKOWANIA!

Pablo.M

~Pablo.M -

HA HA ale was ,,dymają,, ! Bulić Naiwne Lemingi , Bulić będziecie jak za te pseudo-autostrady !Jeśli się wybiera od 25 lat do rządzenia tych samych Wielokrotnych już Oszustów to za swoją Naiwność trzeba PŁACIĆ , PIS, PO czy postkomuchy czerwone , zielone , Palikoty żadna różnica, wszyscy już Oszukali i nakradli, oni i ich rodziny są już ,,ustawione,, a WY ....... kolejne podwyżki cen, nowe podatki, haracze,bezrobocie lub harówkę za głodowe europejskie stawki aż do śmierci macie jak w banku .

adam

~adam -

Nie nazekac bo sami wybraliscie wiec teraz wypijcie piwo ktore sami nawazylisce hahahaha!!!!!!!!!! kiedy wy sie nauczycie wrescie ze nasa wladza to sa dzieci komuny i dobrze niebedzie w tym kraju

josef

~josef -

tak to jest nabrać kredytów że niby coś się robi a przy okazji premie sobie wypłacać a teraz podwyżki wszystkiego bo trzeba spłacać kredyty jeszcze żeby one były zaciągnięte w polskich bankach a nie zagranicznych. pozdrawiam.

Kolo

~Kolo -

Po co te żale? Sami wybraliście to teraz nie płakać tylko płacić! Oni POtrafią tylko pięknie gadać i POdnosić POdatki. Tak rządzić to potrafi każdy głupi: Jak brakuje to trzeba podnosić aż przestanie brakować i to cała filozofia tego rządu.

Przemek

~Przemek -

dobrze dobrze, podnosić podnosić czynsze, żeby na nagrody i premie było... brawo pani Prezydent! Tylko tak dalej :)