Nie mieliście czasu, by śledzić informacje dnia, a nie chcielibyście niczego stracić? Mamy dla Was podsumowanie najważniejszych tematów! Przeczytacie m.in. o podpaleniu ciepłowni w Ozorkowie, proteście ekologów na dachu budynku Ministerstwa Gospodarki i obławie na mężczyznę, który strzelał w redakcji francuskiego dziennika "Liberation". Taki był poniedziałek!

Poważna awaria w sieci Play

Na Gorącą Linię RMF FM dostaliśmy setki zgłoszeń od zdenerwowanych użytkowników sieci Play. Alarmowaliście nas o poważnej awarii. W jednej z serwerowni, która obsługuje połączenia na południu kraju, doszło do usterki. Najbardziej ucierpieli abonenci na Śląsku i Małopolsce. Awarię usunięto około południa. O tej sprawie przeczytacie TUTAJ.

Złapano 37-latka, który podpalił ciepłownię

Po południu policja zatrzymała 37-letniego mężczyznę podejrzewanego o zniszczenie urządzeń w ciepłowni w Ozorkowie w woj. łódzkim. W nocy z niedzieli na poniedziałek wywołał w budynku pożar. To były pracownik zakładu. Prawdopodobnie chciał się zemścić za wyrzucenie go z pracy za drobne kradzieże. Ma zostać przesłuchany we wtorek. Więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ.

Ekolodzy na dachu ministerstwa

Rano na dachu budynku Ministerstwa Gospodarki pojawili się aktywiści Greenpeace. Ponad 40 ekologów rozwiesiło transparent "Kto rządzi Polską? Przemysł węglowy czy obywatele?". Zaprotestowali w ten sposób przeciwko organizacji Szczytu Węgla i Klimatu w czasie trwającego w warszawie szczytu klimatycznego ONZ. Aktywiści zostali zatrzymani i już we wtorek mogą stanąć przed sądem. Za naruszeniem prawa grożą im grzywny. Przeczytajcie więcej o ich proteście.

Zdobywca Oscara złożył pozew przeciwko ministrowi kultury

Do sądu trafił pozew złożony przez zdobywcę Oscara Zbigniewa Rybczyńskiego przeciwko ministrowi kultury Bogdanowi Zdrojewskiemu. Były dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu żąda przeprosin i 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Twierdzi, że został zwolniony, ponieważ zapowiedział złożenie zawiadomienia w sprawie ministra do prokuratury. Kulisy tej sprawy poznacie TUTAJ.

Wniosek ws. Nowaka jest już w Sejmie

Do Sejmu wpłynął w poniedziałek wysłany przez prokuratora generalnego wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego byłemu ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi. Andrzej Seremet zrealizował w ten sposób swoją sobotnią zapowiedź na antenie RMF FM. O kolejnej odsłonie problemów Nowaka przeczytacie TU.

Rekonstrukcja rządu coraz bliżej

Na poniedziałek przypadła dokładnie połowa drugiej kadencji rządu Donalda Tuska. Premier podsumował ostatnie dwa lata w Pułtusku. Zapowiedział także, że do zapowiadanej od dawna rekonstrukcji rządu dojdzie już "w najbliższych dniach". Najpierw poinformuje o niej na posiedzeniu rządu, a później publicznie. Przeczytaj więcej!

Atak w redakcji francuskiego dziennika

Uzbrojony mężczyzna wtargnął do redakcji dziennika "Liberation" w Paryżu. Zaczął strzelać i ciężko ranił asystenta fotografa. Użył broni także przed siedzibą banku Societe General. Wciąż jest poszukiwany przez policję. Sprawę śledził w poniedziałek nasz korespondent w Paryżu Marek Gładysz.

Legenda światowej sceny po raz pierwszy w Polsce!

Organizatorzy Life Festival Oświęcim 2014 ujawnili dziś największą gwiazdę imprezy. Po raz pierwszy w Polsce wystąpi zespół Soundgarden - jedna z ikon lat 90. i flagowy reprezentant sceny z Seattle. Piąta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25-28 czerwca. Wszystkie szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Armstrong przechodzi do ofensywy

Lance Armstrong, który został ukarany dożywotnią dyskwalifikacją za stosowanie dopingu, przechodzi do kontrataku. Udzielił wywiadu brytyjskiemu dziennikowi "Daily Mail". Oskarżył w nim byłego szefa Międzynarodowej Unii Kolarskiej o pomoc w zatuszowaniu afery dopingowej. Zapowiedział też, że ujawni nazwiska wszystkich zamieszanych w proceder. Polecamy tekst Patryka Serwańskiego.