Zwycięstwami gości zakończyły się wtorkowe spotkania 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Celtic Glasgow uległ Juventusowi Turyn 0:3, a Valencia przegrała z Paris Saint Germain 1:2.

W Walencji pierwsze 45 minut spotkania wyraźnie należały do gości, którzy po golach Argentyńczyków Ezquiela Lavezziego (10.) i Javiera Pastore (43.) prowadzili 2:0. Gospodarze jednak się nie poddawali się i w ostatniej minucie regularnego czasu gry uzyskali honorową bramkę. Piłkę do siatki skierował Francuz Adil Rami.

Już w doliczonym czasie gry czerwoną kartką za faul na Meksykaninie Andresie Guardado zobaczył szwedzki gwiazdor paryskiej ekipy Zlatan Ibrahimovic. Z trybun spotkanie śledził David Beckham, który ostatnio podpisał kontrakt z PSG.

Piłkarze Juventusu Turyn bardzo szybko odnalazł się na stadionie Celtic Park w Glasgow. Prowadzenie mistrzom Włoch zapewnił już w trzeciej minucie Alessandro Matri. Gospodarze w ostatnich minutach pierwszej połowy przejęli inicjatywę i próbowali wyrównać 2wynik. Brakowało im jednak precyzji, a bramkarz Gianluigi Buffon miał niewiele pracy

Po przerwie podopieczni trenera Antonio Conto, nastawili się na kontrataki. W 77. minucie na 2:0 podwyższył Claudio Marchisio, a sześć minut później do siatki trafił jeszcze Czarnogórzanin Mirko Vucinic. Gospodarze nie mieli już nic do powiedzenia, a Włosi praktycznie przesądzili o swoim awansie do dalszej fazy rozgrywek.