Trzy osoby zostały ranne po pożarze, który wybuchł wczoraj wieczorem w budynku przy ul. Piotra Skargi w Kędzierzynie-Koźlu. Z pięciopiętrowego bloku - jak poinformował dyżurny straży pożarnej - trzeba było ewakuować 38 mieszkańców.

Ogień pojawił się przed godz. 21 w mieszkaniu na drugim piętrze. Przebywające w lokalu trzy osoby zostały poszkodowane - powiedział kpt. Łukasz Olejnik z opolskiej straży. Jak wyjaśnił, jedna z nich z poparzeniami trafiła do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, dwie podtruły się tlenkiem węgla.

Z budynku ewakuowano też 38 innych osób. Według dyżurnego Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu Aleksandra Kłaka, przed północą część z nich wróciła do mieszkań, część znalazła nocleg u rodzin, a trzy zakwaterowano w jednym z kędzierzyńskich hoteli.

Z informacji strażaków wynika, że mieszkanie, w którym pojawił się ogień jest całkowicie zniszczone, ale konstrukcja budynku nie została uszkodzona. Na miejscu podczas gaszenia pożaru pracowało siedem zastępów straży.