Zapowiadany na dziś strajk francuskich kontrolerów lotów - dotknie również polskich pasażerów. LOT odwołuje rejsy do Paryża i Madrytu. Nie odlecą 3 samoloty do stolicy Francji i jeden do Madrytu. Przesunięty będzie też rejs czarterowy do Palma de Majorka

Od 4 rano przestrzeń powietrzna nad Francją jest zamknięta. Odwołano prawie wszystkie loty krajowe i europejskie a także ponad połowę połączeń długodystansowych. I dotyczy to niemal wszystkich linii.

Protest ma potrwać do jutra rana, ale nie wiadomo czy się nie przedłuży . Francuskie koleje zapowiedziały wprowadzenie dodatkowych pociągów na liniach krajiowych, znaczenie gorzej może być jednak z połączeniami miedzynarodowymi.

Francuscy Kontrolerzy lotów protestują przeciwko planom Komisji Europejskiej, która chce wprowadzernia wolnorynkowej kokurencji w ich branży.

Jak wyjaśnia rzecznik Polskich Linii Lotniczych - Leszek Chorzewski osobom, które nie zdecydują się na przełożenie podróży, do Paryża - LOT zapewni przelot do Brukseli, skąd do stolicy Francji będą mogły dojechać pociągiem. Natomiast pasażerowie, którzy w poniedziałek mieli polecieć do Madrytu będą mogli tam się dostać we wtorek rejsem przez Barcelonę.

Sporo emocji przeżyli wczoraj pasażerowie Boeninga 737, który leciał z Warszawy do Frankfurtu. Tuż po starcie samolot musiał z powrotem wrócić na lotnisko. Powodem była awaria podwozia - nie chciała się zamknąć część dziobowa. Na pokładzie maszyny znajdowało się około 100 osób. Nikomu nic się nie stało.

Posłuchaj także relacji korepondenta RMF FM, Romana Osicy:

Wiadomości RMF FM 08:15