Kolejna modernizacja Zakopianki - na skrzyżowaniu w Skomielnej Białej, w miejscu, w którym często dochodzi do wypadków - montowana jest sygnalizacja świetlna. To właśnie na tym skrzyżowaniu w ubiegłym tygodniu doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęło 5 osób.

Mieszkańcy Skomielnej Białej mówią, że nie ma tygodnia, by na skrzyżowaniu nie doszło do kraksy. To jest koszmar, co się tu dzieje. (...) Mówią, że do nowego roku mają być światła, od lata już to mówią, że są pieniądze - mówi jedna z mieszkanek.

W końcu jednak zaczęło coś się dziać – instalowana jest sygnalizacja, zbudowane zostaną dodatkowe dwa pasy ruchu do skręcania na drogę podporządkowaną.

Kolejna ofiara śmiertelna wypadku w Skomielnej Białej w Małopolsce. W sumie zginęło 5 osób, a co najmniej 6 zostało rannych; stan jednej z nich jest krytyczny. Nad ranem na drodze z Krakowa do Zakopanego zderzył się TIR z busem. Zabici to pasażerowie i kierowca mikrobusa. czytaj więcej

W związku z pracami, kierowców czekają kolejne utrudnienia w ruchu na Zakopiance. W najbliższych dniach na skrzyżowaniu jeździć trzeba będzie wahadłowo, a do zakończenia prac – 12 grudnia – obowiązywać tam będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h.

21:15