Przygotowujesz się do egzaminu na prawo jazdy? Chcesz sprawdzić swoje umiejętności? Poznać pytania? We wtorek i środę do Dziennika Gazety Prawnej dołączone będą specjalne dodatki - płyta z egzaminem na prawo jazdy kat. B i kodeks drogowy!

Jazda po placu manewrowym, pokonywanie rond, bezpieczeństwo jazdy - z tym podchodzący do egzaminu na prawo jazdy mają największe problemy - mówi w rozmowie z RMF FM Maciej Kulka, instruktor jazdy, współwłaściciel ośrodka szkolenia kierowców w Lublinie. "Ludzie skupiają się na tym, żeby się... czytaj więcej

Już dziś do wydania Dziennika Gazety Prawnej dołączona będzie płyta z egzaminem na prawo jazdy kat. B. W środku znajduje się film instruktażowy z placu manewrowego i jazdy po mieście. Możecie się również przygotować do jazdy i zobaczyć poprawnie wykonywane manewry!

W środę z kolei do wydania dołączony będzie aktualny kodeks drogowy. W środku znajdzie się m.in omówienie zmian w przepisach i zmian w taryfikatorze mandatów. 

Kodeks będzie zawierał wszystkie zmiany przepisów ruchu drogowego, który obowiązują od poniedziałku. Zgodnie z nimi kilka wykroczeń zamieni się w przestępstwa. Najdotkliwsze dla kierowców będzie zaostrzenie kar finansowych za przekraczanie prędkości. Wśród nowych przepisów znajdują się między innymi zapisy o utracie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień. Nowelizacja przepisów ma zmobilizować kierowców do bezpieczniejszej jazdy.

W poniedziałek 18 maja w Dzienniku Gazecie Prawnej znalazł się dodatek: Testy na prawo jazdy na płycie CD

We wtorek - 19 maja - dołączona zostanie płyta: Egzamin praktyczny na prawo jazdy kat. B

W środę w kioskach razem z Dziennikiem Gazetą Prawną znajdziecie Kodeks drogowy

SZCZEGÓŁY ZNAJDZIECIE NA STRONIE GAZETY PRAWNEJ