Anita Włodarczyk zdobyła złoty medal na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Zurychu. Na podium stanęła też druga polska młociarka - Joanna Fiodorow, która wywalczyła brązowy krążek.

Murowana faworytka Włodarczyk (Skra Warszawa) dwa pierwsze rzuty spaliła i była bliska odpadnięcia z rywalizacji. W trzeciej próbie pokazała jednak klasę i dalekim rzutem objęła prowadzenie w konkursie, którego nie oddała już do końca. W piątej kolejce poprawiła rekord Polski - 78,76. Dzięki ostatniemu rzutowi po brąz sięgnęła Joanna Fiodorow - 73,67. Zawodniczka OŚ AZS Poznań początkowo, po niezbyt udanych dla niej mistrzostwach Polski, nie znalazła się w ekipie na mistrzostwa w Zurychu. Ostatecznie została jednak włączona do reprezentacji.

Dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale mają na koncie biało-czerwoni po czterech dniach rywalizacji w 22. lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Zurychu. Po złoto sięgnęli Anita Włodarczyk (Skra Warszawa) w rzucie młotem i Adam Kszczot (RKS Łódź) w biegu na 800 m, srebro wywalczyli Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) w biegu na 3000 m z przeszkodami oraz Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa) na 800 m, a brąz w pchnięciu kulą Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa), w rzucie dyskiem Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki) i w rzucie młotem Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań).