Reklama

Fakty

 • Kultura

  Wczoraj, 4 sierpnia (19:12)

  W wieku 86 lat zmarł prof. Adam Walaciński, wybitny kompozytor i muzykolog – poinformowała Akademia Muzyczna w Krakowie, której był emerytowanym profesorem. Skomponował on m.in. muzykę do serialu „Czterej pancerni i pies” i filmu „Faraon”.

  czytaj więcej
 • Sport

  Wczoraj, 4 sierpnia (19:05)

  Włoch Matteo Pelucchi z ekipy IAM Cycling odniósł drugie z rzędu zwycięstwo etapowe w Tour de Pologne, triumfując we wtorek w Katowicach. Koszulkę lidera zachował Niemiec Marcel Kittel (Giant).

  czytaj więcej
 • Świat

  Wczoraj, 4 sierpnia (19:05)

  Brytyjska policja rozszerzyła śledztwo dotyczące przypadków pedofilii wśród "prominentnych postaci życia publicznego" w latach 70. i 80. na byłego premiera Wielkiej Brytanii sir Edwarda Heatha - poinformowało BBC. Zmarły w 2005 roku Heath był premierem w latach 1970-1974; wprowadził w 1973 roku Wielką Brytanię do Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, która później została przekształcona w Unię Europejską. Po przegranych wyborach w 1975 roku stracił stanowisko szefa Partii Konserwatywnej na rzecz swojej byłej minister, Margaret Thatcher.

  czytaj więcej
 • Powstanie Warszawskie

  Wczoraj, 4 sierpnia (18:54)

  Tak w minutowym filmie mówi 88-letnia plutonowa z Powstania Warszawskiego. I zachęca do wpłat na renowację grobów poległych. Do odnowienia jest kilkadziesiąt powstańczych mogił. Renowacją mogił od ośmiu lat zajmuje się Muzeum Powstania Warszawskiego, ale pierwszy raz zbiórkę wsparto filmem. Z kobietą-legendą, powstańcem, Wandą Traczyk-Stawską. Dzięki temu już kilkanaście tysięcy osób śledzi losy zbiórki na Facebooku. O tym z Tymoteuszem Pruchnikiem, kierownikiem Działu Archiwum w Muzeum Powstania Warszawskiego rozmawiał Romuald Kłosowski.

  czytaj więcej
 • Powstanie Warszawskie

  Wczoraj, 4 sierpnia (18:21)

  Amerykańska Polonia domaga się zmian w internetowym wydaniu kalendarium encyklopedii Britannica. A to dlatego, że wśród ważnych wydarzeń 1 sierpnia brakuje rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wczoraj, 4 sierpnia (18:07)

  Zarzut organizacji nielegalnej adopcji może usłyszeć 18-latka, która kilka dni temu urodziła dziecko w jednym ze szpitali we Wrocławiu. Taki sam zarzut może usłyszeć jej partner i kobieta, która próbowała odebrać dziecko. W środę decyzję w tej sprawie podejmie prokuratura.

  czytaj więcej
 • Sport

  Wczoraj, 4 sierpnia (17:54)

  Jerzy Dachowski nie żyje. O śmierci członka zarządu PKOl, byłego wieloletniego prezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego i dyrektora naczelnego Centralnego Ośrodka Sportu poinformował PAP obecny prezes PZTS Wojciech Waldowski.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wczoraj, 4 sierpnia (17:52)

  Nowym szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego ma być Paweł Soloch. Zastąpi na tym stanowisku Stanisława Kozieja.

  czytaj więcej
 • Patryk Serwański - blog

  Wczoraj, 4 sierpnia (17:50)

  Zaczął się piłkarski sezon zaczęły się sypać i kary od UEFA. Czek od Szwajcarii będzie musiał wysłać Lech Poznań. Być może będzie musiała i Legia. Swoje do puli ma dołożyć i Śląsk Wrocław. Problem w tym, że w klubie nie wiedzą, za co zostali ukarani.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wczoraj, 4 sierpnia (17:25)

  „Średnia liczba porodów w lipcu w naszym szpitalu wynosi 20 dziennie. W sierpniu ten trend cały czas się utrzymuje” – mówi w rozmowie z RMF FM Agnieszka Gibalska-Dembek ze Szpitala św. Zofii w Warszawie. „Dużo słyszy się o niskim przyroście naturalnym. Tymczasem tutaj jest odwrotnie, gdy przyjechałam na izbę przyjęć poczekalnia była wypełniona po brzegi” – dodaje pani Karolina, która 3 dni temu w tym szpitalu urodziła swojego pierwszego syna. Tak wysoka liczba urodzeń nie dotyczy tylko tego konkretnego szpitala, ale też wielu innych...

  czytaj więcej
 • Polska

  Wczoraj, 4 sierpnia (17:07)

  Córka zamordowanego rosyjskiego opozycjonisty Borysa Niemcowa, dziennikarka Żanna Niemcowa odebrała w Warszawie z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego i b. prezydenta Lecha Wałęsy Nagrodę Solidarności im. Lecha Wałęsy. Żanna Niemcowa jest drugą laureatką nagrody ustanowionej przez MSZ. Pierwszym jest legendarny przywódca Tatarów krymskich Mustafa Dżemilew.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wczoraj, 4 sierpnia (16:51)

  "Jesteśmy daleko od kompromisu" - tak wiceminister zdrowia Cezary Cieślukowski komentuje w rozmowie z RMF FM przedstawioną dzisiaj propozycję pielęgniarek. Utrzymały one swój postulat - żądają 1,5 tysiąca złotych brutto podwyżki dla każdej pielęgniarki. Ale rozłożyły tę kwotę w czasie: co roku chcą otrzymywać dodatkowe 500 złotych.

  czytaj więcej
 • Świat

  Wczoraj, 4 sierpnia (16:40)

  Wielka Brytania sfinansuje zatrudnienie stu dodatkowych strażników chroniących wejście do eurotunelu łączącego Francję z Wielką Brytanią - poinformował minister spraw zagranicznych Philip Hammond. Twierdzi on, że rządy obu państw "odzyskują kontrolę nad sytuacją".

  czytaj więcej
 • Polska

  Wczoraj, 4 sierpnia (16:11)

  Śledczy z Opolszczyzny przejmują od niemieckiej prokuratury śledztwo w sprawie tragicznego wypadku polskiego autokaru na autostradzie pod Dreznem, do którego doszło rok temu. Zginęło wówczas 11 osób, a 67 zostało rannych. Dokumenty już trafiły do prokuratury w Opolu.

  czytaj więcej