Reklama

Pilne
 • PILNE! Zarząd PZPS: Artur P. zrezygnował z funkcji wiceprezesa; odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie

Fakty

 • Polska

  Dzisiaj, 26 listopada (15:36)

  Prawdziwa zima zbliża się do nas wielkimi krokami. W ciągu najbliższych kilku dni w pogodzie pojawi się śnieg, a w niektórych rejonach Polski także mróz. Sprawdź prognozę!

  czytaj więcej
 • Polska

  Dzisiaj, 26 listopada (14:59)

  Warszawscy policjanci szukają osób, które mogłyby pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny przebywającego w jednym z warszawskich szpitali. Mężczyzna trafił do placówki 27 października. Został tam przewieziony z przystanku autobusowego przy ulicy Kijowskiej.

  czytaj więcej
 • Kultura

  Dzisiaj, 26 listopada (14:35)

  Część archiwum legendarnego Batalionu "Parasol" trafiła dziś do Muzeum Powstania Warszawskiego. Wykazy kryptonimów, materiały wywiadowcze, rysopisy funkcjonariuszy Gestapo czy meldunki przeleżały 70 lat pod podłogą mieszkania na stołecznej Ochocie. Właściciele lokalu odkryli je przypadkiem.

  czytaj więcej
 • Polska

  Dzisiaj, 26 listopada (14:34)

  Prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutu mężczyźnie, w którego mieszkaniu w Bytomiu ostatniej nocy doszło do wybuchu gazu. Według śledczych do eksplozji doszło najprawdopodobniej na skutek celowego działania. W wybuchu poszkodowanych zostało 10 osób.

  czytaj więcej
 • Świat

  Dzisiaj, 26 listopada (14:03)

  Polski misjonarz uprowadzony w Republice Środkowoafrykańskiej odzyskał wolność. Przewieziono go już do stolicy Kamerunu.

  czytaj więcej
 • Raport: Rewolta na Ukrainie

  Dzisiaj, 26 listopada (13:50)

  Dwa rosyjskie samoloty wtargnęły w przestrzeń powietrzną Ukrainy - oświadczył rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) w Kijowie Andrij Łysenko. Jedna z maszyn wleciała pięć, a druga – pół kilometra w głąb kraju.

  czytaj więcej
 • Nauka

  Dzisiaj, 26 listopada (13:42)

  Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) publikuje zdjęcie jasnej gromady gwiazd NGC 3532, pokazujące, jak różnorodne mogą być barwy gwiazd znajdujących się na różnym etapie rozwoju. Obraz z 2,2-metrowego teleskopu MPG/ESO z Obserwatorium La Silla w Chile pokazuje, że część gwiazd gromady nadal świeci intensywnie na niebiesko, z kolei wiele masywnych gwiazd stało się już czerwonymi olbrzymami i świeci w odcieniach koloru pomarańczowego.

  czytaj więcej
 • Dzisiaj, 26 listopada (13:39)

  Charlotte Kalla nie wystartuje w sprincie techniką klasyczną podczas inauguracji Pucharu Świata w sobotę w Kuusamo. Szwedzka narciarka wystąpi tylko w niedzielnym biegu 10 km. Kalla wyjaśniła, że sprint nie jest jej priorytetem w perspektywie mistrzostw świata w Falun (18 lutego-1 marca 2015) i zawodach otwierających PŚ weźmie udział tylko w biegu na 10 kilometrów "klasykiem".

  czytaj więcej
 • Raport: Wybory samorządowe 2014

  Dzisiaj, 26 listopada (13:29)

  Ten sam błąd zgłosiły wszystkie gminy biorące dotąd udział w testach systemu komputerowego do obsługi wyborów samorządowych. Jak dowiedział się w reporter RMF FM Krzysztof Zasada, chodzi o niezgodność wydruku ze wzorem protokołu.

  czytaj więcej
 • Ciekawostki

  Dzisiaj, 26 listopada (13:13)

  Specjaliści z instytutu holenderskiej organizacji ds. stosowanych badań naukowych TNO pracują nad rowerem, który będzie ostrzegać o niebezpieczeństwach na drodze. O sprawie pisze największy holenderski dziennik "De Telegraaf".

  czytaj więcej