Reklama

Fakty

 • Tylko w RMF24

  Dzisiaj, 24 października (06:58)

  Lhotse (8516 m n.p.m.) - czwarta góra Ziemi, pierwszy raz zdobyta w 1956 roku, pierwszy i ostatni ośmiotysięcznik Jerzego Kukuczki. Jeden z najwybitniejszych polskich himalaistów zginął 25 lat temu, 24 października 1989 roku, podczas wspinaczki niepokonaną jeszcze wówczas południową ścianą. "Informacja o śmierci Jerzego dotarła dwa dni później. Poinformował nas o tym jego przyjaciel, wówczas prezes Katowickego Klubu Wysokogórskego" - wspomina żona Jerzego Kukuczki Cecylia Kukuczka, która do dziś mieszka w rodzinnym domu męża w Istebnej,...

  czytaj więcej
 • Polska

  Dzisiaj, 24 października (06:47)

  Nawet do wieczora na ciepłe kaloryfery mogą czekać mieszkańcy czterech dzielnic Gdyni. Po awarii wczorajszej głównej magistrali ciepłowniczej ciepła nie miało ponad 60 procent jego odbiorców w tym mieście, a także w części Rumi.

  czytaj więcej
 • Ekonomia

  Dzisiaj, 24 października (06:26)

  Niemieckie Towarzystwo Jakości (DGQ) zapytało 1200 firm z Niemiec, czyje produkty po 2035 roku będą konkurować jakością z legendarnymi "made in Germany". Przegrywamy tylko z Chinami - pisze "Puls Biznesu".

  czytaj więcej
 • Polska

  Dzisiaj, 24 października (06:15)

  To, co zostało ze zniszczonych mieszkań kamienicy na rogu Chopina i Sokolskiej po wybuchu gazu w Katowicach - zostanie wyburzone. Inspektor budowlany zdecyduje natomiast, czy do wykorzystania nadaje się ta część budynku, która przetrwała eksplozję. Akcja poszukiwawcza nad ranem została oficjalnie zakończona. Przed północą ratownicy odnaleźli ciała trzech ofiar katastrofy. Zginęli dziennikarze Brygida Frosztęga-Kmiecik z TVP Katowice, jej mąż Dariusz Kmiecik - reporter Faktów TVN oraz ich 2-letnie dziecko. Pod gruzami nie ma więcej ofiar.

  czytaj więcej
 • Polska

  Dzisiaj, 24 października (05:58)

  Nie żyje reporter TVN Dariusz Kmiecik, jego żona - dziennikarka TVP - Brygida Frosztęga-Kmiecik oraz ich dwuletni syn. Rodzina zginęła w czasie eksplozji kamienicy w centrum Katowic. Ratownicy odnaleźli ich po kilkunastu godzinach poszukiwań.

  czytaj więcej
 • Świat

  Dzisiaj, 24 października (05:50)

  Przywódcy UE formalnie powołali w czwartek na szczycie w Brukseli nową Komisję Europejską. Z początkiem listopada nowa KE, którą pokieruje Jean-Claude Juncker, będzie mogła rozpocząć prace.

  czytaj więcej
 • Raport: Epidemia wirusa Ebola

  Dzisiaj, 24 października (05:33)

  Władze Mali poinformowały o pierwszym potwierdzonym przypadku zarażenia ebolą. Mali stało się w ten sposób szóstym krajem w Afryce Zachodniej zaatakowanym przez ten wirus wywołujący śmiercionośną gorączkę krwotoczną.

  czytaj więcej
 • Raport: Epidemia wirusa Ebola

  Dzisiaj, 24 października (05:13)

  Wynik badań na obecność wirusa eboli u lekarza, który powrócił do USA z Afryki Zachodniej, okazał się pozytywny - poinformował dziennik "New York Times". Lekarz - Craig Spencer, pracował dla organizacji humanitarnej "Lekarze bez granic" w Gwinei, jednym z trzech krajów afrykańskich, które stały się ogniskami epidemii.

  czytaj więcej
 • Świat

  Dzisiaj, 24 października (00:47)

  Policja w Kanadzie opublikowali film pokazujący jak Zehafa-Bibeau wpadł do kanadyjskiego parlamentu.

  czytaj więcej
 • Z ostatniej chwili

  Wczoraj, 23 października (23:03)

  Ratownicy dotarli do ciała jednej osoby. Jak dowiedziała się reporterka RMF FM jest to mężczyzna. "Po chwili dotarliśmy do 2 pozostałych osób" – powiedzieli strażacy przed godz. 23:00 w czwartek Katowicach. Wiadomo, że po wybuchu gazu strażacy poszukiwali dziennikarza TVN Dariusza Kmiecika, jego żony - również dziennikarki - Brygidy Frosztęgi-Kmiecik i ich dwuletniego syna.

  czytaj więcej