Wisła Kraków pokonała po dogrywce 4:1 włoską AC Parmę w rewanżowym meczu II rundy piłkarskiego pucharu UEFA i awansowała do następnej rundy. Po raz pierwszy od 8 lat mamy drużynę, która awansowała do III rundy pucharu UEFA. Wisła dokonała tego w stylu, który na długo pozostanie w pamięci...

Krakowianie pokazali, że są zespołem z ambicją, wolą walki i dużą odpornością psychiczną. To było wspaniałe piłkarskie święto, które chcielibyśmy częściej oglądać.

Wicemistrz Polski fatalnie rozpoczął wczorajsze spotkanie. Wiślacy stracili bramkę już w 6. minucie. Jednak w drugiej połowie to Wisła zdecydowanie przeważała na boisku. Krakowianie objęli prowadzenie po bramkach Kamila Kosowskiego (71. min) i Macieja Żurawskiego (80. min). W 94. minucie (dogrywka) kapitalnym strzałem popisał się Żurawski i podwyższył wynik na 3:1. Ostatnią bramkę zdobył w 108. minucie Daniel Dubicki.

Wisła to jedyny polski zespół, który zdołał awansować do III rundy. Wczoraj z rozgrywkami pożegnała się warszawska Legia, wcześniej Amica Wronki. Dziś przeprowadzone zostanie losowanie par kolejnej rundy rozgrywek o Puchar UEFA.

Mecz Wisła-Parma był spotkaniem pod szczególną ochroną. Wzmocnione zostały siły porządkowe i policyjne.