Schalke 04 Gelsenkirchen będzie przeciwnikiem krakowskiej Wisły w III rundzie Pucharu UEFA. Zdecydowało o tym losowanie przeprowadzone w Genewie. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 28 listopada w Krakowie, a rewanż 12 grudnia. Schalke wyeliminowało wczoraj z Pucharu UEFA warszawską Legię.

Awans do III rundy Biała Gwiazda zapewniła sobie wczorajszym zwycięstwem nad AC Parmą 4:1. Polska drużyna, awansowała do tej fazy rozgrywek po raz pierwszy od 8 lat. Na dodatek Wisła dokonała tego w stylu, który na długo pozostanie w pamięci.

Krakowianie pokazali, że są zespołem z ambicją, wolą walki i dużą odpornością psychiczną. Wczorajsze spotkanie było wspaniałym piłkarskim świętem, które chcielibyśmy częściej oglądać.

Pary III rundy Pucharu UEFA

Wicemistrz Polski wczorajsze spotkanie rozpoczął fatalnie. Wiślacy stracili bramkę już w 6. minucie. Jednak w drugiej połowie to Wisła zdecydowanie przeważała na boisku. Krakowianie objęli prowadzenie po bramkach Kamila Kosowskiego (71. min) i Macieja Żurawskiego (80. min). W 94. minucie (dogrywka) kapitalnym strzałem popisał się Żurawski i podwyższył wynik na 3:1. Ostatnią bramkę zdobył w 108. minucie Daniel Dubicki.