Adam Małysz został złotym medalistą Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym Val di Fiemme 2003. W zawodach rozgrywanych na 120-metrowej skoczni w Predazzo Małysz wyprzedził Fina Mattiego Hautamaeki i Japończyka Noriakiego Kasai.

W I serii Małysz i Hautamaeki skoczyli po 134 metry, poprawiając tym samym o metr rekord obiektu. Polak dostał od sędziów nieco niższą notę i tracił do rywala 0,5 punktu. W II serii Małysz oddał najdłuższy skok konkursu (136 m), a 133,5 m pozwoliło Hautamaekiemu zająć 2. miejsce.

Wyniki zawodów w Predazzo

Dla Małysza to drugi tytuł mistrzowski i trzeci medal MŚ w karierze. Pierwsze złoto Polak wywalczył dwa lata temu w Lahti, gdzie wygrał na średniej skoczni. Na dużej skoczni był wtedy drugi.

Posłuchaj jak występ Adama Małysza ocenia trener polskich skoczków, Apoloniusz Tajner:

Do finałowej "trzydziestki", prócz Małysza zakwalifikował sie także Marcin Bachleda. Ostatecznie zajął 27. miejsce.

Robert Mateja i Tomisław Tajner oddali skoki na tę samą odległość (109 m) i obaj zostali sklasyfikowani ex aequo na 36. pozycji.