Adam Małysz odebrał w Planicy Kryształową Kulę – trofeum za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zanim to jednak nastąpiło, Małysz startował w ostatnim w tym sezonie konkursie na mamucim obiekcie Velikanka. Polak był 4.

Bohaterem zawodów w Planicy był dzisiaj Fin Matti Hautamaeki. W pierwszej serii skoczył 231 metrów i ustanowił nowy rekord skoczni Velikanka. W drugiej również był najlepszy: 224 m.

Rozluźniony Adam Małysz zapewne nie chciał ryzykować tak dalekiego lotu i ew. kontuzji - skoczył bezpiecznie: 212,5 i 213 m dało mu 4. miejsce.

Na drugim miejscu w dzisiejszych zawodach był Niemiec Sven Hannawald. Trzecie miejsce zajął natomiast Hideharu Miyahira.

Adam Małysz zapewnił sobie trzecie z rzędu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ już wczoraj, kiedy zajął 2. miejsce w zawodach w Planicy. Wyprzedził go tylko Fin Matti Hautamaeki i to zaledwie o 1,2 pkt.

To chyba najlepszy sezon Małysza, choć na początku rozgrywki niewiele na to wskazywało. Oprócz zwycięstwa w PŚ, w lutym Małysz zdobył dwa złote medale mistrzostw świata, triumfując na obiekcie K95 i K120.