W trzecim konkursie Turnieju Czterech Skoczni rozgrywanym w Innsbrucku Adam Małysz zajął 6. miejsce. Zawody wygrał Fin Janne Ahonen. Wyprzedził dwóch Austriaków: Floriana Liegla i Martina Hoellwartha. W klasyfikacji generalnej TCS Małysz jest 5.

Trochę nie jestem zadowolony z tego, że mi "góra" nie pomogła. Warunki były dość kiepskie. Przy obydwu próbach nie miałem rewelacyjnych warunków - mówił po zakończeniu zawodów Adam Małysz. Wynik mistrza Polski w pełni nie usatysfakcjonował także trenera Apoloniusza Tajnera. Po dzisiejszym konkursie mam niedosyt. Rzeczywiście to drugie miejsce, to była pozycja, którą Adam mógł zająć - powiedział Tajner.

Niestety, do finałowej trzydziestki nie zakwalifikował się drugi z Polaków biorących udział w dzisiejszym konkursie. Marcin Bachleda spisał się słabo: skoczył zaledwie 100,5 metra i został wyeliminowany przez Norwega Bjoerna Einara Romoerena.

Więcej o 3. konkursie TCS w Inndbrucku na malysz.interia.pl

WYNIKI KONKURSU TCS W INNSBRUCKU

W klasyfikacji generalnej TCS na prowadzeniu umocnił się Ahonen, który wyprzedza Svena Hannawalda i Martina Hoellwartha. Adam Małysz jest na 5. miejscu. W PŚ Polak zajmuje trzecią pozycję. Nadal prowadzi Hoellwarth przed Ahonenem.