"Pamiętam - Tęsknię - Czekam". Pod takim hasłem wspominaliśmy w niedzielę 5 listopada tych, którzy w ostatnim roku zginęli w Tatrach oraz tych, których tablice znajdują się w Miejscu Pamięci na Wiktorówkach.

Od wielu lat podobne spotkania organizowane są tuż przed dniem Wszystkich Świętych po Słowackiej części Tatr, na Cmentarzu Symbolicznym pod Osterwą. Od tego roku, w każdą pierwszą niedzielę po  Wszystkich Świętych, takie spotkania będą się odbywać na Wiktorówkach.

Za zmarłych została najpierw odprawiona Mszy św., a w dalszy ciąg uroczystości miał miejsce przy Ścianie Pamięci. Apoloniusz Rajwa z "Tygodnika Podhalańskiego" przypomniał historię naszego Miejsca Pamięci. Adam Marasek, ratownik TOPR, przywołał nazwiska wszystkich, którzy w minionym roku zginęli w Tatrach po stronie polskiej, a następnie słowacki ratownik (Horská záchranná služba) wspomniał osoby, które zginęły po stronie słowackiej. 

Oprawę uroczystości stanowiła też poezja i góralska muzyka. Były to pierwsze takie "zaduszki" na Wiktorówkach. Chcemy jednak w podobny sposób spotykać się co roku, zawsze w pierwszą niedzielę listopada.