​Juventus, z bramkarzem Wojciechem Szczęsnym i Arkadiuszem Milikiem w składzie, pokonał na wyjeździe Lecce 1:0. To trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo bez straty gola podopiecznych Massimiliano Allegriego. "Juve" w dalszym ciągu traci jednak 10 punktów do rozpędzonego SSC Napoli. Ekipa Piotra Zielińskiego nie dała szans Sassuolo, wygrywając 4:0.

Turyńczycy w środku tygodnia po porażce 3:4 w Lizbonie z Benficą stracili szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów i mogą się skupić na walce o wysoką pozycję w Serie A, o którą po słabym początku rozgrywek też nie jest łatwo.

Z plasującym się tuż nad strefą spadkową Lecce też piłkarzom trenera Massimiliano Allegriego szło jak po grudzie, a zwycięskiego gola w 73. minucie uzyskał rezerwowy Nicolo Fagioli. To jego pierwsze trafienie na boiskach ekstraklasy. Po raz kolejny asystę zaliczył młody Anglik Samuel Iling.

WW! PODKRCI IDEALNIE! Nicol Fagioli popisa si przepiknym trafieniem! Pajczyna zdjta! Mecz trwa w Eleven Sports 2! #woskarobota pic.twitter.com/RW9baWJOvg

ELEVENSPORTSPLOctober 29, 2022

Szczęsny w trzecim kolejnym występie ligowym nie puścił gola, Milik także rozegrał całe spotkanie, a w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką. Rezerwowym gospodarzy był Marcin Listkowski.

Juventus ma 22 punkty i jest szóste w tabeli, ale już w sobotę wieczorem może je wyprzedzić Inter Mediolan, który podejmuje Sampdorię Genua, z Bartoszem Bereszyńskim w składzie.

Sassuolo kolejną ofiarą Napoli

Ekipa z Turynu traci 10 punktów do prowadzącego w tabeli Napoli. Rozpędzona drużyna Piotra Zielińskiego i Huberta Idasiaka pokonując w sobotę Sassuolo 4:0 zanotowała 13. z rzędu zwycięstwo, w tym ósme w Serie A. We wrześniu i październiku odniosła komplet zwycięstw w lidze i Champions League, gdzie jest już pewna występu w 1/8 finału.

Do bramki Sassuolo trzykrotnie trafił nigeryjski napastnik Victor Osimhen, który ma już siedem goli w sezonie, a ostatnią bramkę uzyskał uchodzący za odkrycie sezonu Gruzin Chwicza Kwaracchelia.

SSC Napoli si bawi! Czy kto ich zatrzyma?4' Kvaratskhelia Osimhen 19' Kvaratskhelia Osimhen Zapraszamy do Eleven Sports 1, bo tutaj bdzie si jeszcze dziao! #woskarobota pic.twitter.com/lQMiEHPB30

"50 goli w 17 występach w tym sezonie musi budzić zachwyt" - podkreśliła "La Gazzetta dello Sport".

Khvicha Kvaratskhelia do dwch asyst dokada gola, wykorzystujc wietne podanie Mrio Ruiego! Popis SSC Napoli w Eleven Sports 1! #woskarobota pic.twitter.com/8ZuwN6gGgR

Zieliński został zmieniony w 56. minucie przez Macedończyka Elifa Elmasa, a bramkarz Idasiak był rezerwowym.

Neapolitańczycy pozostają jedyną niepokonaną drużyną w lidze - 10 zwycięstw i dwa remisy. Zespół trenera Luciano Spallettiego ma sześć punktów przewagi nad mistrzem kraju Milanem, który w niedzielę zagra na wyjeździe z Torino.