Na trzy rundy przed zakończeniem sezonu piłkarze Wisły Kraków wywalczyli mistrzostwo Polski. "Biała Gwiazda" na własnym stadionie pokonała Cracovię 1:0 w spotkaniu 27. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w Maor Melikson w 17. minucie.

Mistrzostwo Polski wraca do Krakowa. W 2010 roku tytuł wywalczyli piłkarze Lecha Poznań.

Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył izraelski pomocnik Maor Melikson. W 17. minucie po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu rożnego na "krótki" słupek, Melikson świetnie złożył się do strzału i precyzyjnym uderzeniem przy słupku pokonał bramkarza gości.

Piłkarze Wisły Kraków wywalczyli po raz trzynasty w historii klubu mistrzostwo Polski. Na liście triumfatorów wciąż jednak ustępują Ruchowi Chorzów i Górnikowi Zabrze. Oba śląskie kluby zdobywały tytuł po 14 razy. Od 1921 roku mistrzami Polski było łącznie 17 klubów.