Agnieszka Radwańska odpadła z wielkoszlemowego French Open na paryskich kortach im. Rolanda Garrosa (pula nagród 17,052 mln euro). Polka, która rozstawiona była z "12", przegrała z Rosjanką Marią Szarapową 6:7, 5:7 w meczu czwartej rundy. Krakowianka w drugim secie zmarnowała aż pięć piłek setowych.

Początek meczu był wyśmienity w wykonaniu Polki. Po kilkunastu minutach gry krakowianka prowadziła już 3:0 z bardziej utytułowaną rywalką. "Isia" kontrolowała przebieg meczu do stanu 4:2. Problemy zaczęły się, gdy Rosjanka wyeliminowała ze swojej gry niewymuszone błędy i zaczęła potężnie serwować.

Nasza tenisistka przełamała dobrą passę Szarapowej dopiero w dziewiątym gemie, wychodząc na prowadzenie 5:4. O stanu 6:6 obie tenisistki pewnie utrzymywały swojej serwisy i o wygranej w pierwszej partii miał rozstrzygnąć tie-break.

Pierwszy punkt powędrował na konto Polki, ale później niepodzielnie rządziła Rosjanka, która ostatecznie wygrała 7:4 i pierwszą partię 7:6.

Szarapowa kontynuowała swoją dobrą grę także w drugim secie, wychodząc szybko na prowadzenie 2:0. Kiedy wydawało się, że losy spotkania zostały rozstrzygnięte, jedyna Polka w turnieju singlowym zdołała doprowadzić do remisu 2:2.

Niezwykle długi był siódmy gem. Więcej zimnej krwi zachowała Radwańska, która po chwili prowadziła już 5:3. W kolejnym gemie "Isia" miała dwie piłki setowe, ale nie potrafiła wykorzystać słabszego momentu pięknej "Maszy" (5:4). Nie pomógł też atut własnego podania, choć Radwańska prowadziła już 40:0.

Przy stanie 5:6 krakowianka wyraźnie nie miała już ochoty na grę i oddała gema "na sucho", przypieczętowując awans Rosjanki do ćwierćfinału. Tym samym Polka nie zdołała przebić się, po raz pierwszy w historii, do czołowej "8" wielkoszlemowego turnieju w Paryżu.