Łukasz Kubot przegrał z rozstawionym z numerem czwartym Argentyńczykiem Juanem Ignacio Chelą 6:3, 5:7, 3:6 w 1/8 finału turnieju tenisistów rangi ATP Tour na kortach ziemnych w brazylijskim Costa do Sauipe. Już na początku meczu doszło do obustronnych przełamań serwisów, ale o losach tego seta zadecydował drugi "break" zdobyty przez Polaka w ósmym gemie, na 5:3.

Chwilę później pewnie utrzymał swoje podanie.

W drugiej partii znów przewagę wypracował rywal, ale Kubot zdołał odrobić stratę i wyrównał na 5:5, ratując się ze stanu 3:5. Jednak w dwóch kolejnych gemach lepszy okazał się Chela.

Decydujący set rozpoczął się fatalnie dla Polaka. W wyniku przełamania serwisu w czwartym gemie, chwilę później było 1:4 i 2:5. Nie zdołał odrobić straty i przegrał trwający dwie godziny i 44 minuty pojedynek, przy pierwszym meczbolu.

Kubot jest obecnie 103. w rankingu ATP World Tour. Natomiast Argentyńczyk jest 39. na świecie. Dotychczas nie grali przeciwko sobie w singlu.