Kenijczyk Mathew Kosgei to zwycięzca 5. Cracovia Maratonu. Trasę do Nowej Huty i z powrotem na Błonia sportowiec pokonał w czasie 2:17:16. Rekord krakowskiej imprezy nie został jednak pobity.

Jako drugi na mecie zameldował się Polak Adam Dobrzyński. Sportowiec pokonał trasę w czasie o 17 sekund gorszym od Kenijczyka. Trzeci był Andriej Gordejev z Białorusi, który biegł 2 godziny, 18 minut i 16 sekund.

Wśród kobiet najlepiej spisała się Białorusinka Elena Mazkova. Przebiegnięcie trasy zajęło jej 2:43:53. Drugie miejsce zdobyła jej rodaczka – Volha Yudenkowa. Na trzecim miejscu maraton ukończyła Polka Wioletta Uryga (2:49:24).

Cracovia Maraton odbył się już po raz piąty. W biegu wzięło udział półtora tysiąca biegaczy. Trasa, którą musieli pokonać, liczyła 40 kilometrów. Dopingowało ich kilka tysięcy kibiców.

Pula nagród była spora – ponad 100 tysięcy złotych. W maratonie startowały także osoby niepełnosprawne. Każdy maratończyk, nawet ten, który przybiegł na szarym końcu, dostał pamiątkowy medal.