Lechia Gdańsk wygrała z Arką Gdynia 1:0 w derbowym meczu dziewiątej kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Piotr Wiśniewski. Po tym zwycięstwie Lechia awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

Derby Trójmiasta rozczarowały. Mecz nie obfitował w sytuacje podbramkowe. Było sporo walki, ale finezji jak na lekarstwo. Jedyną bramkę zdobył w końcówce Piotr Wiśniewski. Rezerwowy Lechii dostał świetnie podanie od Pawła Nowaka i z pięciu metrów głową pokonał bramkarza rywali.

Do niespodzianki doszło w Zabrzu, gdzie Górnik pokonał Wisłę Kraków 1:0. Bramkę zdobył Aleksander Kwiek, który nie dał szans Mariuszowi Pawełkowi. Zabrzanie czekali na zwycięstwo nad Wisłą jedenaście lat. A Biała Gwiazda pogrąża się w kryzysie, w tabeli spadła na siódme miejsce.

To nie była dobra kolejka dla obu drużyn z Krakowa. Cracovia na własnym boisku przegrała z Ruchem Chorzów 2:3. Sytuacja "Pasów" w tabeli jest jeszcze gorsza, zamykają one bowiem tabelę. W tym sezonie Cracovia zdobyła zaledwie cztery punkty.