Marcin Dołęga z wynikiem 421 kg w dwuboju zdobył tytuł mistrza świata w kategorii 105 kg w mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów w południowokoreańskim Goyang City. Drugie miejsce zajął Rosjanin Dmitrij Łapikow uzyskując 416 kg, a trzecie reprezentujący Gruzję Albert Kuziłow - 408 kg. Robert Dołęga został sklasyfikowany na 7. pozycji - 391 kg.

Podczas mistrzostw świata w Santo Domingo trzy lata temu, Dołęga zdobył tytuł mistrza świata w kategorii 105 kg z rezultatem 415 kg (193+222) w dwuboju. Ale dwa kolejne ważne starty zagraniczne nie były udane. W 2007 roku w Chiang Mai w Tajlandii spalił trzy podejścia w rwaniu do 193 kg i nie był klasyfikowany w dwuboju w mistrzostwach świata.

Rok później podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie zajął 4. miejsce, brązowy medal przegrał z Łapikowem minimalnie wyższą wagą ciała. Obaj uzyskali w dwuboju po 420 kg, ale Dołęga był cięższy od Rosjanina o 0,7 dkg.