Agnieszka Radwańska i Maria Kirilenko odpadły w półfinale debla tenisowego Australian Open. Polka i Rosjanka przegrały z rozstawioną z numerem pierwszym parą Cara Black - Liezel Huber 1:6, 6:1, 3:6.

Już przed meczem Radwańska ostrzegała, że to rywalki są faworytkami tego spotkania. Polka i Rosjanka grały z tenisistkami z Zimbabwe i USA rok temu w Dubaju i wtedy przegrały gładko w dwóch setach.

Półfinał Australian Open zaczął się źle dla Radwańskiej i Kirilenko. Rywalki szybko uzyskały przewagę i łatwo wygrały pierwszego seta 6:1. W drugim Polka i Rosjanka wzięły się w garść i w efekcie pokonały rywalki również 6:1. Trzeci set był bardziej wyrównany, ale górą okazała się turniejowa "jedynka", czyli para Black-Huber, która wygrała tego seta 6:3 i awansowała do finału turnieju deblowego.

W finale turnieju singlowego pań zmierzą się Justine Henin i Serena Williams. W półfinale Belgijka wręcz zmiażdżyła Chinkę Zheng Jie, wygrała 6:1, 6:0, a mecz nie trwał nawet godziny. Drugi półfinał był bardziej zacięty. Williams walczyła z inną Chinką Na Li. Wygrała w dwóch setach, ale oba kończyły się po tie breakach. Spotkanie trwało ponad dwie godziny, a Amerykanka wygrała ostatecznie 7:6 (7-4), 7:6 (7-1).