Na 1/16 finału Wisła Kraków i Legia Warszawa zakończyły w tym roku udział w Lidze Europejskiej. Sezon 2011/2012 był pierwszym, w którym do fazy pucharowej awansowały aż dwa polskie zespoły.

Liga Europejska 2011/2012

Liga Europejska: Zwycięstwo Legii po emocjonującym meczu

Czwartek, 29 września 2011 (21:56)

Legia Warszawa pokonała 3:2 Hapoel Tel Awiw w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej. Zwycięstwo podopiecznym Macieja Skorży zapewniły bramki Daniela Ljuboji, Marcina Komorowskiego i Miroslava Radovicia.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiał zespół z Izraela, który stworzył sobie kilka groźnych okazji do zmiany wyniku. Świetna postawa bramkarza legionistów, Dusana Kuciaka, sprawiła, że tylko jedną z nich udało się wykorzystać. W 34. minucie Tamuz wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z lewej strony i strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Zdecydowanie lepiej legioniści spisali się w drugiej połowie, w której zaczęli kontrolować grę, co przyniosło korzyść w 67. minucie. Maciej Rybus dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, a Daniel Ljuboja głową doprowadził do wyrównania. Pięć minut później w polu karnym upadł Miroslav Radović, a francuski arbiter bez wahania podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamienił Marcin Komorowski. Kiedy wydawało się, że Legia panuje nad sytuacją i pewnie zmierza po zwycięstwo, do wyrównania doprowadził wprowadzony chwilę wcześniej Lala. Z remisu goście cieszyli się do 90 minuty, kiedy to MIroslav Radović wykorzystał sytuację sam na sam i pewnym strzałem dał Legii wygraną.