Obraz przedstawiający centrum Nowej Huty otrzymali od władz Krakowa piłkarze Anglii. Zawodnicy zostali zaproszeni do Sukiennic. Prezent nie był przypadkowy. Drużyna mieszka co prawda nieopodal Rynku Głównego w Hotelu Starym, ale trenuje na stadionie w Nowej Hucie.

Anglicy mieli możliwość już ćwiczyć na tym obiekcie, w czwartkowe przedpołudnie. Boisko jest wspaniałe - twierdzi bramkarz Joe Hart. Piłkarzom szczególnie przypadła do gustu murawa, co nie powinno dziwić, bo przed Euro 2012 przygotowywali ją sami Anglicy.

Drużyna z Wysp Brytyjskich po uroczystości w Sukiennica wyszła na rynek i rozdawała autografy. Na piątek zaplanowano otwarty trening Anglików na stadionie Hutnika (godz. 10.30). Obserwować go będzie mogło 3,2 tys. kibiców. W fazie grupowej ME podopieczni Roya Hodgsona zagrają w grupie D. 11 czerwca zmierzą się z Francją w Doniecku, 15 czerwca ze Szwecją w Kijowie, zaś cztery dni później ponownie w Doniecku - z Ukrainą.

Anglicy przylecieli do Krakowa w środę około godziny 18. Z Boeinga 757 wysiedli ubrani w eleganckie garnitury. Z samolotu przesiedli się do autobusu, który zabrał ich do Hotelu Starego. Na autokarze, specjalnie przygotowanym do obsługi reprezentacji, widniało hasło: "One Prize, Two Countries, Three Lions!", czyli "Jedna wygrana, dwa kraje, trzy lwy!".

ZOBACZ PEŁNY TERMINARZ MECZÓW EURO 2012.