Polskie siatkarki we wtorek w Gliwicach staną przed arcytrudnym wyzwaniem. W ćwierćfinale mistrzostw świata zmierzą się z obrońcą tytułu - Serbią. Oba zespoły spotkały się tydzień temu w Łodzi, gdzie podopieczne Stefano Lavariniego przegrały 0:3. Polki jedynie w pierwszym secie były w stanie nawiązać wyrównaną walkę z rywalkami. "Gdyby ten pierwszy set w tamtym meczu należał do nas, to wszystko mogłoby się zdarzyć. Tak było dzień później w meczu z USA i ten pierwszy set nas poniósł" – zaznacza rozgrywają i kapitan naszej kadry Joanna Wołosz. "Będziemy walczyć od pierwszej do ostatniej piłki" - dodaje, pytana o spotkanie z Serbkami. O roli liderki, a także o tym, co udało się już osiągnąć na mistrzostwach świata, rozmawiał z nią Wojciech Marczyk z redakcji sportowej RMF FM.