Podcast: Poranna rozmowa

Na poranną publicystykę zaprasza Robert Mazurek. Codziennie, od poniedziałku do piątku o 8:02 polecamy Poranną rozmowę w RMF FM.Gośćmi są nie tylko politycy, ale i ludzie ze świata kultury czy sportu.
Gość: Witold Waszczykowski
"To jest odprysk nacjonalistycznej kampanii w Izraelu. Odpryskiem nacjonalizmu są postawy antypolskie" - stwierdził Witold Waszczykowski pytany o napaść na ambasadora RP w Izraelu Marka Magierowskiego.
Czwartek, 16 maja
 • Gość: Jarosław Kalinowski

  Gość: Jarosław Kalinowski
  Dzisiaj, 20 maja
 • Gość: Ryszard Legutko

  „Była to 15-minutowa rozmowa w której tematem przewodnim było zaostrzenie kar, mówiłem o surowości prawa, o ściganiu tego typu nadużyć seksualnych, zarzucałem instytucjom państwowym, zarzucałem środowisku, krytykowałem Kościół. Kto tego nie zrozumiał - jest mi bardzo brzydko. Podejrzewam, że większość tych, którzy najbardziej się wściekali, szukała okazji, żeby mi przyłożyć” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany PiS.
  Piątek, 17 maja
 • Gość: Witold Waszczykowski

  "To jest odprysk nacjonalistycznej kampanii w Izraelu. Odpryskiem nacjonalizmu są postawy antypolskie" - stwierdził Witold Waszczykowski pytany o napaść na ambasadora RP w Izraelu Marka Magierowskiego.
  Czwartek, 16 maja
 • Gość: Paweł Kukiz

  "Wstrząśnięty to jest za duże słowo. Trudno obok tego filmu przejść obojętnie' - stwierdził Paweł Kukiz pytany o film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu".
  Środa, 15 maja
 • Gość: Krzysztof Szczerski

  "Ja nie widziałem. Prezydent widział. Był wstrząśnięty tym filmem" - stwierdził szef gabinetu prezydenta, Krzysztof Szczerski pytany o film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" opowiadającym o przypadkach pedofilii wśród polskich duchownych.
  Wtorek, 14 maja
 • Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska

  "Dobrze by było, żeby osoby, które dopuszczają się tak obrzydliwego czynu, ponosiły karę, żeby była szybka reakcja. Samo zaostrzanie kar, kiedy te osoby będą ciągle poza prawem, nie będą karane, będą gdzieś ukrywane, niezależnie od instytucji, nie ma racji bytu. Musi być nieuchronność kary" - powiedziała w w RMF FM Małgorzata Kidawa-Błońska.
  Poniedziałek, 13 maja
 • Gość: Michał Dworczyk

  "Samorządy naprawdę mają więcej pieniędzy (…). Na to jak je będą wydawały to już ich decyzja. Samorządy, które teraz podejmują temat potencjalnego braku środków za czasów PO nic nie mówiły" - podkreśla Poranny gość RMF FM Michał Dworczyk szef kancelarii premiera, komentując potencjalne straty w budżetach po wejściu w życie tzw. Piątki Kaczyńskiego.
  Czwartek, 9 maja
 • Gość: Elżbieta Kruk

  "Nie musiało to być o szóstej rano. Reakcje muszą być proporcjonalne i rozsądne" – tak o wejściu policji o szóstej rano do mieszkania Elżbiety Podleśnej mówi Elżbieta Kruk – gość Porannej rozmowy w RMF FM.
  Środa, 8 maja
 • Gość: Witold Bańka

  "Nie mam żadnych oczekiwań. Nie będę miał czasu zapewne tego wystąpienia słuchać" - stwierdził minister sportu Witold Bańka pytany o zaplanowane na 3 maja wystąpienie Donalda Tuska w Warszawie.
  Wtorek, 30 kwietnia
 • Gość: Zbigniew Kuźmiuk

  "Jeżeli w Polsce panowałyby normalne warunki debaty publicznej, wtedy media publiczne mogłyby być bardziej pluralistyczne" - stwierdził w RMF FM europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk.
  Poniedziałek, 29 kwietnia
 • Gość: Sławomir Neumann

  „16 kwietnia wydawało nam się, że to będzie prawdziwa rozmowa o problemach w edukacji. A rząd zaproponował w międzyczasie debatę cyrkową (…) Taka debata to jest robienie cyrku na stadionie” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM szef klubu parlamentarnego PO-KO Sławomir Neumann.
  Piątek, 26 kwietnia
 • Gość: Maciej Kopeć

  "Matury odbędą się zgodnie z harmonogramem CKE, czyli zaczną się 6 maja" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM wiceminister edukacji Maciej Kopeć. "Zakładam, że specustawa nie będzie potrzebna, natomiast daje ona gwarancję bezpieczeństwa."
  Czwartek, 25 kwietnia
 • Gość: Leszek Miller

  „Propozycja okrągłego stołu (oświatowego) jest co najmniej humorystyczna” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM były premier Leszek Miller.
  Środa, 24 kwietnia
 • Gość: Marek Jurek

  Stosunek do nauczycielstwa powinien być taki, jak w II Rzeczpospolitej - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM europoseł Marek Jurek.
  Wtorek, 23 kwietnia
 • Gość: Prof. Bożenna Dembowska-Bagińska

  Jestem onkologiem dziecięcym. Nie chce rozmawiać o śmierci. Chce rozmawiać o życiu. Rodzice ciężko chorych dzieci boją się tego, co usłyszą – mówi gość Roberta Mazurka w RMF FM szefowa Instytutu Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka prof. Bożenna Dembowska-Bagińska.
  Piątek, 19 kwietnia
 • Gość: Błażej Spychalski

  "Odbyło się wiele spotkań z inicjatywy pana prezydenta. Z panem premierem. Na którym zresztą była i Pierwsza Dama" - mówi Błażej Spychalski prezydencki rzecznik, pytany o ewentualną inicjatywę Andrzeja Dudy ws. zakończenia strajku nauczycieli.
  Czwartek, 18 kwietnia
 • Gość: Joachim Brudziński

  Co powie Tusk 3 maja? Że PiS jest zły - stwierdził w RMF FM, minister Joachim Brudziński.
  Środa, 17 kwietnia
 • Gość: Monika Jaruzelska

  "Nauczyciele nie mają możliwości niż strajk, żeby wyegzekwować swoje prawa. To nie jest grupa zawodowa, która będzie palić opony. Strajk przybrał charakter polityczny, ale nie jest strajkiem czysto politycznym" - mówi Poranny gość RMF FM Monika Jaruzelska.
  Wtorek, 16 kwietnia
 • Gość: Patryk Jaki

  ​Czy Polska powinna się stosować do zaleceń ustawy 447? "Po moim trupie" - odpowiada na pytanie Roberta Mazurka w RMF FM, gość Porannej rozmowy wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.
  Poniedziałek, 15 kwietnia
 • Gość: Mikołaj Pawlak

  Prawo dzieci nie może być bojkotowane przez inne prawo - do strajku - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.
  Piątek, 12 kwietnia
 • Gość: Paweł Kukiz

  "Moja żona strajkuje jako nauczyciel, jako obywatel, który zarabia śmieszne pieniądze w stosunku do pracy wkładanej w ten zawód" – przyznał gość Porannej rozmowy w RMF FM Paweł Kukiz.
  Czwartek, 11 kwietnia
 • Gość: Michał Dworczyk

  Środa, 10 kwietnia
 • Gość: Zdzisław Krasnodębski

  Poniedziałek, 8 kwietnia
 • Gość: Władysław Teofil Bartoszewski

  "Mam wielką sympatię do nauczycieli. Zarabiają za mało w stosunku do tego, co robią" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Władysław Teofil Bartoszewski, kandydat PSL do europarlamentu.
  Piątek, 5 kwietnia
 • Gość: Tomasz Siemoniak

  "Popieramy postulaty nauczycieli. Zarabiają za mało. Widać to bardzo ostro, jak szkoła jest niedofinansowana. Jeśli do tego dodamy bałagan w wyniku fatalnej reformy znikniętej minister Zalewskiej to widać, co się w szkołach dzieje" - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.
  Czwartek, 4 kwietnia
 • Gość: Tadeusz Cymański

  Środa, 3 kwietnia
 • Gość: Elżbieta Kruk

  Gość: Elżbieta Kruk
  Wtorek, 2 kwietnia
 • Gość: Michał Dworczyk

  Gość: Michał Dworczyk
  Poniedziałek, 1 kwietnia
Radio Muzyka Fakty