Podcast: Popołudniowa rozmowa

Podsumowanie dnia w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. Codziennie, od poniedziałku do piątku, tuż po 18.00 zaprasza Marcin Zaborski. Gospodarz programu nie unika trudnych i niewygodnych pytań!
Gość: Ks. Piotr Studnicki
Czwartek, 16 maja
 • Goście: Krzysztof Gawkowski i Maciej Konieczny

  "Nasze programy w wielu miejscach są zbieżne, bo podobnie myślimy o Europie, ale jest jeden punkt, który jest naszym fundamentalnym myśleniem o przyszłości, to jest europejska płaca minimalna. Wprowadzenie takiego postulatu, który jest fundamentem dla "Razem", to jest bardzo ważny element" - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Krzysztof Gawkowki z partii Wiosna. "Ten postulat, który również znalazł się w nieco innej formie w programie Wiosny, czyli europejska płaca minimalna, to jest coś, nad czym warto pracować, przy czym my podchodzimy do tego nieco inaczej, bo wiemy, że taka płaca na równym poziomie w tym momencie w Europie nie jest możliwa" - odpowiedział Maciej Konieczny z Lewicy Razem.
  Wczoraj, 23 maja
 • Goście: Krzysztof Bosak i Grzegorz Długi

  "Konfederacja powstała o to, żeby Polacy o poglądach krytycznych wobec tego, w jaką stronę idzie Unia Europejska, mieli swoją reprezentację w Parlamencie Europejskim. (...) To co nas łączy, to bojowe nastawienie względem do brukselskich elit, które uważamy za ciągnące Europę w złym kierunku” - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Krzysztof Bosak, kandydat do europarlamentu z listy Konfederacji". Grzegorz Długi z Kukiz'15 odpowiedział, że chce zostać posłem do Parlamentu Europejskiego po to, by ten organ miał więcej władzy. "Po to, aby rozpocząć proces dyskusji o zmianach ustrojowych, między innymi takich, aby jedyny organ unijny, którzy pochodzi z wyborów, miał trochę więcej do powiedzenia, a nie zajmował się tylko kwestiami ideologicznymi i dyskusjami na tematy bardzo miękkie" - zaznaczył.
  Środa, 22 maja
 • Gość: Alicja Jochymek

  „To jest propozycja nieprecyzyjna, bo jest składana parę dni przed wyborami. (…) Teraz premier Mateusz Morawiecki powinien to 500 plus włożyć do renty socjalnej, ona wtedy by wyniosła 1435 złotych i corocznie ją waloryzować” – mówiła o propozycji 500 plus dla osób niepełnosprawnych w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Alicja Jochymek, mama niepełnosprawnej Kingi, jedna z liderek ubiegłorocznego protestu w Sejmie. „To nic nie zmienia, wychodzimy na ulicę. (…) „Będzie tam odczytany list do pana prezydenta i premiera. Usłyszą od nas parę gorzkich słów” – zadeklarowała.
  Wtorek, 21 maja
 • Gość: Marek Lisiński

  Poniedziałek, 20 maja
 • Gość: Barbara Nowacka

  "Mam poczucie, że do tej pory nie radzimy sobie wystarczająco skutecznie (z problemem pedofilii w Kościele)" - mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka. "Są tutaj dwa tematy. Jeden to temat pedofilii w ogóle (…), natomiast zupełnie czym innym jest przeciwdziałanie temu, co działo się w Kościele, i przyzwolenie, które niestety widzimy, na krycie pedofilów. Po czym to widzimy? Słucham teraz polityków PiS-u, którzy zaczynają to usprawiedliwiać! Słucham pana Legutki, który generalnie tłumaczy, że właściwie to żadna pedofilia po 12. roku życia!" - komentowała Nowacka.
  Piątek, 17 maja
 • Gość: Ks. Piotr Studnicki

  Czwartek, 16 maja
 • Gość: Prof. Ryszard Bugaj

  Wtorek, 14 maja
 • Gość: Artur Sporniak

  Poniedziałek, 13 maja
 • Gość: Edyta Odyjas

  Protestujący pracownicy sądów i prokuratur w miasteczku namiotowym przed Ministerstwem Sprawiedliwości czekają na premiera – mówi Edyta Odyjas, gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM. Przyznała, że protestujący nie wiedzą, czy szef rządu ich odwiedzi, choć został zaproszony na piśmie.
  Piątek, 10 maja
 • Gość: Paweł Mucha

  „Na to oświadczenie przyjdzie jeszcze czas. Będzie to oświadczenie samego prezydenta a nie któregoś z jego ministrów” – tak na pytanie o to, czy Andrzej Duda będzie ponownie ubiegał się o fotel prezydenta, odpowiada wiceszef jego kancelarii Paweł Mucha.
  Czwartek, 9 maja
 • Gość: Łukasz Szumowski

  "Ten pomysł jest bardzo ciekawy jako intelektualna koncepcja, ale praktycznie niewykonalny techniczne (...)" - tak o pomyśle wprowadzenia obowiązku szczepienia przeciw odrze dla obcokrajowców skomentował w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Łukasz Szumowski.
  Środa, 8 maja
 • Gość: Szymon Szynkowski vel Sęk

  Zespół parlamentarnych finalizuje swoje prace, potem będziemy podejmować decyzje – tak wiceminister spraw zagranicznych odpowiada na pytanie o reparacje wojenne. „Rozmawiamy z niemieckimi partnerami, że mamy moralne prawo do takiej rozmowy" - dodał.
  Wtorek, 7 maja
 • Gość: Jarosław Wałęsa

  W tym roku nie dowiemy się, czy Donald Tusk zamierza startować w wyścigu o fotel prezydenta – twierdzi Jarosław Wałęsa. „Nie podejrzewam, by złożył jakiekolwiek deklaracje w tym roku” – mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM
  Poniedziałek, 6 maja
 • Gość: Wojciech Olejniczak

  Gość: Wojciech Olejniczak
  Wtorek, 30 kwietnia
 • Gość: Piotr Pietucha

  Poniedziałek, 29 kwietnia
 • Gość: Prof. Małgorzata Żytko

  „Oczekiwaniem młodych ludzi jest to, żeby mogli się w szkole spotkać z nauczycielem. Spotkać i porozmawiać na zasadzie partnerstwa” – powiedziała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM prof. Małgorzata Żytko z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego.
  Piątek, 26 kwietnia
 • Gość: Sławomir Broniarz

  „Przy obecnej postawie rządu, przy tym, co dzieje się w Sejmie, (...) w kontekście tego, co działo się przez ostatnie trzy tygodnie, to moim zdaniem, to była jedyna, racjonalna decyzja jaką podjęło prezydium zarządu głównego, bo to niestety nie jest jednoosobowa decyzja prezesa” - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. „Nie ma dzisiaj w kraju nikogo, kto by powiedział, że nauczyciele nie zasługują na wyższe wynagrodzenia” - uważa prezes ZNP.
  Czwartek, 25 kwietnia
 • Gość: Andrzej Dera

  "Na pewno trzeba bezie zabezpieczyć się prawnie, przed tym żeby matury się odbyły, bo dobro młodzieży jest w tym momencie najważniejsze" – mówi o nowelizacji ustawy oświatowej w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Andrzej Dera, sekretarz stanu w kancelarii prezydenta. „Dzisiaj został złożony projekt, to prawo musi być skuteczne.(...) Decyzję pan prezydent będzie podejmował w momencie, kiedy to prawo zostanie przez Sejm uchwalone” – zaznacza polityk. Na pytanie, czy przepisy były konsultowane z Andrzejem Dudą, prezydencki minister odpowiada: „Myślę, że z prezydentem nie są konsultowane te przepisy. Nie słyszałem o tym, żeby były konsultowane” – zaznacza.
  Środa, 24 kwietnia
 • Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska

  Z mojego punktu widzenia ten okrągły stół w tym momencie jest absolutnie bez sensu. (..) Jeżeli nie idą nauczyciele - niepotrzebni także są posłowie opozycji” - mówi Małgorzata Kidawa-Błońska w Popołudniowej rozmowie w RMF FM.
  Wtorek, 23 kwietnia
 • Gość: dr Helena Pyz

  "Lekarz leczy, natomiast ja wśród nich żyję, ja z nimi mieszkam. Ja... ich kocham” – tak o swojej pracy z trędowatymi w Indiach mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM dr Helena Pyz
  Piątek, 19 kwietnia
 • Gość: Antoni Dudek

  Czwartek, 18 kwietnia
 • Gość: Krystyna Starczewska

  Wtorek, 16 kwietnia
 • Gość: Maciej Kopieć

  "Jedynym planem "b" jest plan Broniarza - zablokowania matur. On jest konsekwentnie realizowany" - stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM wiceminister edukacji Maciej Kopeć pytany o ewentualne zablokowanie egzaminów maturalnych przez protestujących nauczycieli.
  Piątek, 12 kwietnia
 • 14:00 Fakty

  Piątek, 12 kwietnia
 • Gość: Jarosław Sellin

  "Są zapowiedzi dojścia do wynagrodzeń na poziomie posła RP dla nauczycieli dyplomowanych. W roku już chyba nawet 2021 jest to możliwe" - stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM wiceminister kultury Jarosław Sellin.
  Czwartek, 11 kwietnia
 • Gość: Sławomir Wittkowicz

  Środa, 10 kwietnia
 • Gość: Barbara Kordas

  Poniedziałek, 8 kwietnia
 • Gość: Renata Kaznowska

  „Pani minister Zalewska podpaliła polską oświatę, a dzisiaj gaszą ten płomień benzyną” - powiedziała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.
  Piątek, 5 kwietnia
Radio Muzyka Fakty