W sobotę przez Opolszczyznę i Śląsk przetoczyły się nawałnice. Najwięcej zdarzeń strażacy odnotowali w powiecie strzeleckim. "Mamy zabezpieczone wszystkie budynki, które tego wymagały. Prace trwały do późna, do około 01:00 w nocy. Działaliśmy, żeby zabezpieczyć wszystkie budynki, które zostały uszkodzone w wyniku silnego podmuchu wiatru. W sumie policzyliśmy 18 budynków, z czego 11 to budynki mieszkalne. Pozostałe to budynki gospodarcze. Wśród budynków mieszkalnych były takie, z których musieliśmy usunąć kilka dachówek. W innych przypadkach były to już bardzo mocne zniszczenia całej konstrukcji dachowej" – informował w rozmowie z Krzysztofem Urbaniakiem na antenie Radia RMF24 starszy brygadier Paweł Poliwoda, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich.
Niedziela, 31 maja
Podcast: Rozmowy w Radiu RMF24
Dziennikarze Radia RMF24 wraz z ekspertami rzeczowo i konkretnie komentują najważniejsze tematy; tłumaczą zawiłości polityki i ekonomii; pomagają zrozumieć, co dzieje się w Polsce i na świecie. Szukasz więcej informacji? To podcast dla Ciebie!



