Josep Guardiola, ogłosił, że po 10 latach opuści Manchester City. Od 2016 roku pełnił rolę trenera klubu i sięgnął po 20 piłkarskich trofeów. W całej karierze szkoleniowej wywalczył ich 41. "Odpowiednio gospodarował zasobami ludzkimi i dokonywał transferów. Miał pieniądze w zasadzie na wszystko. Wszyscy najlepsi piłkarze chcieli grać z Guardiolą. I rzeczywiście na sukcesy nie trzeba było długo czekać. Warto też przypomnieć, że pierwszy sezon był pozbawiony trofeów, co oznaczało, że poświęcił go na poszukiwania, na prawdziwą pracę. Nie chciał, żeby od pierwszego sukcesu odbierano jako efekt nowej miotły, że jednak to wszystko było poparte pracą, poszukiwaniami" – przypominał w rozmowie z Krzysztofem Urbaniakiem w Radiu RMF24 Rafał Nahorny z CANAL+ Sport.
Piątek, 22 maja

Podcast: Rozmowy w Radiu RMF24

Dziennikarze Radia RMF24 wraz z ekspertami rzeczowo i konkretnie komentują najważniejsze tematy; tłumaczą zawiłości polityki i ekonomii; pomagają zrozumieć, co dzieje się w Polsce i na świecie. Szukasz więcej informacji? To podcast dla Ciebie!
Radio Muzyka Fakty