W czwartek wieczorem prezydent USA ogłosił, że Stany Zjednoczone wyślą do Polski kolejnych 5 tys. żołnierzy. Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski sprecyzował, że około 11 tys. żołnierzy ma stacjonować w Polsce. "Nie do końca wiadomo, co ta decyzja oznacza. W momencie, kiedy została ogłaszana, to wywoływała wiele niejasności. Do tego wydaje się, że ta obecność będzie utrzymana przede wszystkim w trybie rotacyjnym. To ogromna różnica w stosunku do stałego bazowania. Te wydarzenia pokazują, że bardzo łatwo takie decyzje można zmieniać, podejmować, jeśli chodzi o rotację. To pokazuje też zależność od kaprysów, bieżących decyzji amerykańskiego mocarstwa" - przyznał w rozmowie z Tomaszem Terlikowskim w Radiu RMF24 prof. Rafał Kopeć z Katedry Myśli Strategicznej z Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
Piątek, 22 maja

Podcast: Rozmowy w Radiu RMF24

Dziennikarze Radia RMF24 wraz z ekspertami rzeczowo i konkretnie komentują najważniejsze tematy; tłumaczą zawiłości polityki i ekonomii; pomagają zrozumieć, co dzieje się w Polsce i na świecie. Szukasz więcej informacji? To podcast dla Ciebie!
Radio Muzyka Fakty