Podczas wizyty Petera Magyara w Polsce Donald Tusk powiedział, że czekał długie lata aby, znowu razem z Węgrem, Słowakiem i Czechem usiąść przy jednym stole i rozmawiać o tym, co mogą razem zrobić dla swoich narodów. Czy to szansa na nowe otwarcie współpracy w ramach grupy Wyszehradzkiej? "Główną przeszkodą do jakkolwiek funkcjonalnej Grupy Wyszehradzkiej były napięcia między Polską a Węgrami na tle stosunku Węgier do Rosji. To się zmienia wraz ze zmianą rządu w Budapeszcie. Polityka rządu Petera Magyara będzie z pewnością inna, choć może nie aż tak radykalnie inna, jak niektórzy się spodziewają. Natomiast zbliżenie będzie duże. To nie oznacza, że inne kierunki dla Polski czy innych członków przestają mieć znaczenie, a z drugiej strony, to też nie będą przeszkody na tle do restartu" – zauważył w rozmowie z Michałem Zielińskim na antenie Radia RMF24 Krzysztof Dębiec, analityk w Zespole Środkowoeuropejskim Ośrodka Studiów Wschodnich.
Czwartek, 21 maja

Podcast: Rozmowy w Radiu RMF24

Dziennikarze Radia RMF24 wraz z ekspertami rzeczowo i konkretnie komentują najważniejsze tematy; tłumaczą zawiłości polityki i ekonomii; pomagają zrozumieć, co dzieje się w Polsce i na świecie. Szukasz więcej informacji? To podcast dla Ciebie!
Radio Muzyka Fakty