Szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz zapewnił, że siły USA w Polsce nie będą zmniejszone. Jednocześnie podkreślił, że chwilowo amerykańskich sił będzie mniej. "W tych słowach nie ma ani pewności, ani wiarygodności, ani zaufania, bo to wszystko zostało nadwyrężone. Stany Zjednoczone zmniejszają swoją obecność w Europie i to ma ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Obojętnie gdzie by te siły stacjonowały, to jeżeli one są w Europie, to na wypadek rosyjskiego zagrożenia w krótkim czasie mogłyby być użyte. Nam zależy, żeby jak najwięcej tych sił było w Polsce, cały czas to deklarujemy. Płacimy za pobyt amerykańskich żołnierzy. Jesteśmy gotowi spełniać ich oczekiwania. Nikt nie był gotowy, żeby być zaskakiwanym przez sojusznika. Kiedy brakuje komunikacji i są podejmowane decyzje, o których nie mamy pojęcia, wkracza chaos" – stwierdził w rozmowie z Tomaszem Terlikowskim na antenie Radia RMF24 generał Roman Polsko, były dowódca GROM.
Środa, 20 maja
Podcast: Rozmowy w Radiu RMF24
Dziennikarze Radia RMF24 wraz z ekspertami rzeczowo i konkretnie komentują najważniejsze tematy; tłumaczą zawiłości polityki i ekonomii; pomagają zrozumieć, co dzieje się w Polsce i na świecie. Szukasz więcej informacji? To podcast dla Ciebie!



