Według delegacji Ministerstwa Obrony Narodowej rozmowy w Stanach Zjednoczonych miały dotyczyć zwiększenia liczby żołnierzy w Polsce. Wszyscy się jednak martwią, czy ta liczba nie zostanie zredukowana. "Może być wrażenie, że kontakty z Waszyngtonem są coraz gorsze. Natomiast myślę, że jako Polska, jako Unia Europejska musimy z tego wyciągać wnioski. Traktując oczywiście Amerykanów jako naszego najważniejszego partnera i stronę, która gwarantuje pokój i nasze bezpieczeństwo. Ale musimy się otrząsnąć i sami zacząć dbać o własne bezpieczeństwo. Ta sytuacja pokazuje, że Europa musi być w tym zakresie również samowystarczalna i musi być poważnym partnerem dla Stanów Zjednoczonych" – mówił w Radiu RMF24 poseł Nowej Lewicy Dariusz Wieczorek.
Wtorek, 19 maja
Podcast: Rozmowy w Radiu RMF24
Dziennikarze Radia RMF24 wraz z ekspertami rzeczowo i konkretnie komentują najważniejsze tematy; tłumaczą zawiłości polityki i ekonomii; pomagają zrozumieć, co dzieje się w Polsce i na świecie. Szukasz więcej informacji? To podcast dla Ciebie!



