Lech Poznań przegrał z włoskim Udinese Calcio w meczu 1/16 Pucharu UEFA 1:2. Zwycięski gol dla gospodarzy padł w doliczonym czasie gry. Po błędzie Kikuta w środku pola piłkę przejął Di Natale i po przebiegnięciu połowy boiska spokojnie umieścił ją w siatce polskiego golkipera. Przegrana oznacza koniec marzeń Lecha o awansie do dalszej fazy rozgrywek.

Jako pierwsi z prowadzenia mogli cieszyć się poznaniacy. W 13. minucie spotkania znakomitym podaniem do wbiegającego w pole karne Rengifo popisał się Stilić. Rengifo nie zmarnował szansy i umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Przez całą pierwszą połowę spotkania drużyna "Kolejorza" zdecydowanie dominowała na boisku.

Po przerwie do ataku ruszyli jednak Włosi. Wyrównująca bramka dla gospodarzy padła w 56. minucie meczu. Po błędzie obrońców "Kolejorza" tuż przed bramką poznaniaków do piłki doszedł Pepe i z niewielkiej odległości pokonał Turinę. Kolejny błąd zawodników ze stolicy Wielkopolski dał Włochom prowadzenie w ostatnich minutach meczu.

W pierwszym meczu Lech zremisował u siebie z Udinese Calcio 2:2.

Udinese Calcio: 80. Belardi, 2. Cristian Zapata, 6. Domizzi, 7. Pepe, 10. Di Natale, 13. Coda, 20. Asamoah, 21. D'Agostino, 26. Pasquale, 27. Quagliarella, 83. Floro Flores.

Lech Poznań: 31. Turina, 3. Djurdjevic, 5. Arboleda, 6. Bandrowski, 8. Lewandowski, 11. Rengifo, 14. Stilić, 16. Murawski, 19. Bosacki, 21. Injać, 22. Wojtkowiak.