W Płocku w rejonie jednego z mostów na Wiśle odnaleziono ciało starosta płockiego Mariusza Bieńka. Informację potwierdził prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

W Wiśle około dwóch kilometrów od mostu im. Legionów Piłsudskiego w rejonie jednego z mostów w Płocku wędkarze odnaleźli ciało starosty płockiego Mariusza Bieńka. Polityk miał 37 lat. 

"Wszyscy do końca mieliśmy nadzieję. Niestety, dziś nadeszła bardzo smutna informacja o odnalezieniu ciała tragicznie zmarłego Mariusza Bieńka, starosty powiatu płockiego. Wiele razy miałem okazję z nim współpracować i poznałem go jako świetnego samorządowca, zaangażowanego w swoją pracę na rzecz naszej lokalnej wspólnoty, zawsze gotowego do działania i niesienia pomocy. Był młody, energiczny, miał jeszcze wiele planów i dużo dobrego do zrobienia" - napisał w mediach społecznościowych prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. 

Ujawnione zwłoki to ciało starosty płockiego - przekazała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Marta Lewandowska. 

Informacja o śmierci starosty ukazała się również na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Płocku. "Rodzina, przyjaciele, znajomi, współpracownicy, mieszkańcy Powiatu Płockiego - wszyscy mieli nadzieję na cud. Powiat Płocki pogrążył się w żałobie" - czytamy we wpisie.

W czwartek sekcja zwłok

Sekcja zwłok planowana jest w dniu jutrzejszym - powiedział PAP prokurator Policiewicz. Jak dodał, na obecnym etapie śledztwo prowadzone jest w sprawie - nikomu nie przedstawiono zarzutów, przy czym dwaj mężczyźni, którzy uczestniczyli w wypadku, zostali przesłuchani jeszcze w poniedziałek w charakterze świadków.

Na tym etapie wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek, natomiast bardziej szczegółowe informacje będą możliwe do przekazania po uzyskaniu wyników sekcji zwłok - zaznaczył zastępca prokuratora rejonowego w Płocku.

Według śledczych, ze wstępnych ustaleń wynika, że łódź wywróciła się na Wiśle, gdy wpłynęła na mieliznę - płynący podjęli próbę postawienia łodzi na wodzie, jednak w pewnej chwili starosta płocki oddalił się i nie był w stanie wrócić; dwaj pozostali mężczyźni, mimo podjętej próby, nie zdołali do niego dopłynąć. 

Tragedia na Wiśle

Polityk zaginął w niedzielę. Na Wiśle powyżej miejscowości Świniary niedaleko Płocka doszło do wypadku. 

Jak informowała wcześniej straż pożarna, gdy z łodzi wypadło trzech mężczyzn, dwóch z nich wydostało się na brzeg, w tym dzięki pomocy innych osób, natomiast trzeciego mężczyzny - jak się okazało starosty płockiego - nie udało się odnaleźć, mimo trwającej kilka godzin akcji. 

Poszukiwania na Wiśle od miejscowości Świniary w dół Wisły, w kierunku Płocka, kontynuowane w poniedziałek i we wtorek, wznowiono w środę rano. Akcję prowadzone m.in. z udziałem łodzi ochotniczej i państwowej straży pożarnej, a także WOPR i przy użyciu sonarów. Patrolowane były też brzegi rzeki, m.in. przez policję i Straż Miejską.

W sprawie wypadku na Wiśle z udziałem poszukiwanego obecnie starosty płockiego Mariusza Bieńka płocka Prokuratura Rejonowa prowadzi śledztwo.

Mariusz Bieniek został starostą płockim w 2014 roku

Mariusz Bieniek urodził się w 1983 r. Został po raz pierwszy starostą płockim w 2014 r. Wcześniej był burmistrzem Wyszogrodu w powiecie płockim. Stanowisko objął w wieku zaledwie 27 lat. 

W swojej pracy angażował się w kwestie dotyczące integracji z Unią Europejską i rozwoju obszarów wiejskich. Remontował drogi powiatowe, walczył z bezrobociem, zacieśniał relacje z organizacjami pozarządowymi i angażował się w sprawy prospołeczne.