W meczu Gwiazd Polskiej Ligi Koszykówki zespół Północy, prowadzony przez duet trenerów Tomas Pacesas - Sebastian Machowski pokonał drużynę Południa 143:116. Najlepszym koszykarzem spotkania został wybrany Adam Wójcik. Najlepszym zawodnikiem zagranicznym meczu David Logan. Konkurs rzutów za trzy punkty po raz szósty w historii wygrał Andrzej Pluta. Konkurs wsadów zakończył się zwycięstwem Seftona Barreta.

Spotkanie było festiwalem efektownych wsadów piłki do kosza, asyst i rzutów za trzy punkty, a także doskonałą promocją wrześniowych mistrzostw Europy koszykarzy. Zawodnicy obydwu drużyn skupili się przede wszystkim na akcjach w ataku, praktycznie nie bronili, ale mimo to komplet publiczności na Torwarze bawił się doskonale przez cały mecz, a także w przerwach między kwartami.

Między pierwszą a drugą kwartą kibice dopingowali Andrzeja Plutę i Pawła Kikowskiego - finalistów konkursu rzutów za trzy punkty. Po raz kolejny doświadczony Andrzej Pluta okazał się lepszy od młodszego kolegi, trafiając w finale 18 z 25 rzutów za trzy. W przerwie spotkanie ekwilibrystycznymi umiejętnościami popisywała się grupa Crazy Dunkers. W jednym z pokazowych wsadów piłki do kosza zawodnik pofrunął nad młodą kibicką, którą trzymał na baranach kolega z zespołu.

Koszykarze Północy mieli od początku przewagę, w ich szeregach bardzo dobrze grał Adam Wójcik, rzutami za trzy popisywał się Michael Hicks, a wsadami piłki do kosza duet Vallace-Barret.

W zespole Południa najwięcej braw otrzymał najstarszy na parkiecie Michael Ansley, mimo, że zdobył tylko dwa punkty. Ansley był prawdziwym showmanem, a za swoje zachowanie otrzymał nie tylko brawa, ale także ... żółtą kartkę od jednego z arbitrów.

To była świetna zabawa. Nikt nie zabronił nam grać w defensywie, ale mecz tak się jakoś ułożył. Chyba wszyscy myśleli także o tym, że za kilka dni rozpoczyna się prawdziwa koszykówka - faza play off. Trzeba umieć się wygłupiać. Musimy nad tym elementem popracować, żeby w przyszłym roku było jeszcze lepiej - powiedział rozgrywający reprezentacji Polski i zespołu Południa Łukasz Koszarek.