Policjanci z Limanowej w Małopolsce rozbili grupę, trudniącą się kradzieżami quadów i motocykli crossowych - poinformował w poniedziałek Michał Kondzior z zespołu prasowego małopolskiej policji. Zatrzymano dziesięciu mężczyzn z okolic Rytra, Piwnicznej oraz Limanowej, podejrzanych o kradzieże quadów z terenu Małopolski i województw ościennych.

Policja szacuje, że brali oni udział w kradzieży pojazdów o wartości ponad miliona złotych. Funkcjonariuszom udało się odzyskać 9 quadów i motocykl crossowy za 250 tysięcy złotych, jednak skradzionych pojazdów mogło być kilkadziesiąt.

Mężczyźni zostali zatrzymani w ostatnich dniach przez policjantów i funkcjonariuszy straży granicznej. Według ustaleń policji, część z nich kradła wcześniej upatrzone quady, które następnie trafiały do "dziupli". Pozostali zajmowali się ich sprzedażą po bardzo atrakcyjnych cenach. Przykładowo quad kosztujący 40 tysięcy złotych sprzedawany był za około 7-8 tysięcy złotych. Część pojazdów sprzedawano przez portale internetowe.

W skład grupy wchodziły osoby w wieku od 20 do 31 lat, pochodzące z terenu powiatu nowosądeckiego oraz limanowskiego. Z policyjnych ustaleń wynika, że grupa swoją przestępczą działalność prowadziła od 2007 roku, wykorzystując obecną modę na tego typu pojazdy.

Najczęściej quady czy motocykle crossowe znikały z posesji w nocy i trafiały na posesję jednego ze sprawców lub były najpierw ukrywane, np. w nadrzecznych krzakach, a potem zabierane przez złodziei.