Co najmniej kilka tygodni potrwa remont skrzyżowania ulic Długiej i Basztowej w Krakowie. O 7.00 rano skrzyżowanie było już zamknięte, a drogowcy jeszcze nie pojawili się w pracy. Aż 5 lini tramwajowych zostało zawieszonych, 8 innych zmieniło trasę.
Zdaniem drogowców ze względów technologicznych nie było możliwości zapewnienia przejezdności skrzyżowania, dlatego wyznaczyli cztery trasy zastępcze:
a) od strony skrzyżowania ulic Basztowej, Lubicz, Westerplatte, Pawiej w kierunku Nowego Kleparza ulicami Pawia i al. Słowackiego;
b) od strony skrzyżowania ulic Basztowej i Krowoderskiej w kierunku Nowego Kleparza ulicami Krowoderska i al. Słowackiego;
c) od strony Nowego Kleparza w kierunku ul. Basztowej i Placu Matejki ulicami: al. Słowackiego, ul. Warszawska i Pl. Matejki;
d) od strony Nowego Kleparza w kierunku ul. Basztowej i Krowoderskiej ulicami: al. Słowackiego, Łobzowska, Szlak i Krowoderska
e) nie przewiduje się wyznaczania tras objazdowych w zakresie Starego Miasta (od strony ul. Sławkowskiej)
Remont skrzyżowania odczują także pasażerowie tramwajów i autobusów.
LINIE TRAMWAJOWE:
Linia 2 - zawieszona
Linia 3 - zawieszona
Linia 4 - kursuje na trasie objazdowej: BRONOWICE MAŁE - Królewska - Karmelicka - Podwale - Franciszkańska - Westerplatte - Lubicz - Rondo Mogilskie - Plac Centralny - Al. Solidarności - Kombinat - WZGÓRZA KRZESŁAWICKIE
Linia 7 - kursuje na trasie objazdowej: KURDWANÓW - Nowosądecka - Wielicka - Starowiślna - Westerplatte - Pawia - DWORZEC TOWAROWY
Linia 13 - zawieszona
Linia 14 - kursuje na trasie objazdowej: BRONOWICE - Królewska - Karmelicka - Podwale - Franciszkańska - Westerplatte - Lubicz - Rondo Mogilskie - Rondo Grzegórzeckie - al. Pokoju - Bieńczycka - gen. W. Andersa - Broniewskiego - Srebrnych Orłów MISTRZEJOWCE
Linia 15 - kursuje na skróconej trasie: PLESZÓW - Igołomska - Ptaszyckiego - Pl. Centralny - Rondo Mogilskie - Lubicz - Rakowicka - RAKOWICE.
Linia 24 - kursuje na trasie objazdowej: BRONOWICE - Królewska - Karmelicka - Podwale - Franciszkańska - Starowiślna - Wielicka - Nowosądecka - KURDWANÓW
Linia 41 - zawieszona.
Linia 74 - zawieszona.
Uruchamia się zastępcze linie tramwajowe:
Linia 72 - SALWATOR - Kościuszki - Zwierzyniecka - Straszewskiego - Karmelicka -
Królewska - BRONOWICE MAŁE
Linia 73 - BIEŻANÓW NOWY - Teligi - Wielicka - Limanowskiego - Krakowska -
Stradomska - Gertrudy - Pl. Wszystkich Świętych - Podwale - Karmelicka -
Królewska - BRONOWICE MAŁE
Linia 79 - KROWODRZA GÓRKA - Pawia - Westerplatte - Starowiślna - Wielicka - Teligi -
Ćwiklińskiej - BIEŻANÓW NOWY
LINIE AUTOBUSOWE
Linia 124 - kursuje na trasie objazdowej: RUCZAJ - Grota Roweckiego - Kapelanka - Monte Cassino - al. Krasińskiego - al. Mickiewicza - al. Słowackiego - Warszawska - Plac Matejki (powrót: Pawia) - Basztowa - Lubicz - Rondo Mogilskie - Brodowicza - Pilotów - Ułanów - WIECZYSTA
Linia 152 - kursuje po trasie: OLSZANICA - Olszanicka - Chełmska - Królowej Jadwigi - Focha - al. Mickiewicza - al. Słowackiego - Pawia - Szlak - Warszawska - Plac Matejki (powrót ul. Pawią) - Basztowa- Lubicz - Beliny-Prażmowskiego - Olszyny - Pilotów - Młyńska - Dobrego Pasterza - Okulickiego - Andersa - ALEJA PRZYJAŹNI. Na zmienionej trasie autobusy tej linii zatrzymywać się powinny na wszystkich istniejących przystankach
Linia 304 - kursuje po trasie: WIELICZKA - Wielicka - Kamieńskiego - Kalwaryjska - Krakowska - Straszewskiego - Piłsudksiego - al. Mickiewicza - al. Słowackiego - Warszawska -Kurniki - DWORZEC GŁÓWNY ZACHÓD (GALERIA)
Linia 424 - kursuje na trasie objazdowej: RUCZAJ - Grota Roweckiego - Kapelanka - Monte Cassino - al. Krasińskiego - al. Mickiewicza - al. Słowackiego - Warszawska - Plac Matejki (powrót: Pawia) - Basztowa - Lubicz - Rondo Mogilskie - Brodowicza - Meissnera - Jana Pawła II - Ułanów - UGOREK
Linia 502 - kursuje na trasie objazdowej: CRACOVIA - al. Mickiewicza- al.Słowackiego - Warszawska - Plac Matejki (powrót:Pawia) - Basztowa - Lubicz - Rondo Mogilskie - Brodowicza - Pilotów - Bora Komorowskiego - gen. Andersa - PLAC CENTRALNY. Na trasie objazdowej autobusy zatrzymują się na przystanku "Plac Inwalidów"
Linia 522 - kursuje na trasie objazdowej: BIEŻANÓW NOWY - Aleksandry - Teligi - Wielicka - Limanowskiego - Krakowska - Stradomska - Straszewskiego - Piłsudskiego -al. Mickiewicza - al. Słowackiego - Warszawska - Plac Matejki (powrót: Pawia) Basztowa - Lubicz - Rondo Mogilskie - Brodowicza - Pilotów - Bora Komorowskiego - gen. W. Andersa - PLAC CENTRALNY. Na trasie objazdowej autobusy zatrzymują się na przystankach: "Uniwersytet Jagielloński" i "Plac Inwalidów".
Linia 601 - kursuje na trasie objazdowej: BRONOWICE MAŁE (MYDLNIKI) - Balicka - Królewska - al. Słowackiego - Warszawska - Pl. Matejki (powrót: Pawia) - Lubicz - Rondo Mogilskie - Mogilska - Jana Pawła II - Pl. Centralny - al. Solidarności - ZAJEZDNIA NOWA HUTA
Linia 608 - kursuje na trasie objazdowej: BOREK FAŁĘCKI - Zawiła - Kobierzyńska - Brożka - Rondo Matecznego - Konopnickiej - al. Krasińskiego - al. Mickiewicza - al. Słowackiego - Warszawska - Plac Matejki (powrót: Pawia) - Lubicz - Rondo Mogilskie - Brodowicza - Pilotów - Młyńska - Lubomirskiego - Dobrego Pasterza - Okulickiego - Wiślicka - Srebrnych Orłów - Piasta Kołodzieja - os. Piastów - Mikołajczyka - Obrońców Krzyża - Żeromskiego - al. Róż - AL. PRZYJAŹNI
Linia 618 - kursuje na trasie objazdowej: CRACOVIA - al. Mickiewicza - al. Słowackiego -Warszawska - Plac Matejki (powrót: Pawia) - Basztowa - Lubicz - Rondo Mogilskie - Brodowicza - Pilotów - Dobrego Pasterza - Bohomolca - Ks. Jancarza - Wiślicka - Stella Sawickiego - Medweckiego - CZYŻYNY DWORZEC
Linia 902 - kursuje na trasie objazdowej: PORT LOTNICZY - Olszanicka - Chełmska - Królowej Jadwigi - Focha - al. Mickiewicza - al. Słowackiego - Warszawska - Pl. Matejki - Basztowa - Pawia - Rafała Kalinowskiego - DWORZERC GŁ. WSCHÓD (powrót: Rakowicka - Lubicz - Pawia - al. Słowackiego - al. Mickiewicza - F. Focha)