RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gigantyczne szkody w śląskich lasach

Autor: Publikacja: Wtorek, 24 sierpnia (18:35) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

170 milionów złotych - na tyle śląscy leśnicy szacują tegoroczne straty. Zimą było oblodzenie, wiosną i latem - powodzie. Zniszczone lasy porządkuje trzy tysiące ludzi.

Połamane w zimie drzewa leśnicy sprzedają. Jednak zdecydowana większość z nich nie nadaje się ani do budowy, ani do produkcji mebli, zostanie więc wykorzystana przez przemysł celulozowo-papierniczy. Ale to - jak podkreślają śląscy leśnicy - nie są najlepsze pieniądze. Jeszcze gorzej jest ze zniszczonymi młodnikami, bo takich drzew już nie sposób wykorzystać.

W Beskidach woda nie tylko podmywała lasy, ale i zniszczyła leśne szkółki oraz drogi. W sumie po powodziach uszkodzonych zostało około 300 kilometrów dróg.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: