Jak informują służby drogowe, obecnie na krajowej "19" na odcinku prowadzącym do przejścia granicznego w Kuźnicy leży pośniegowe błoto, a w kilku miejscach śnieg jest nawiewany na szosę z pól. To powoduje, że ruch tirów w stronę granicy odbywa się bardzo powoli.
Drogowcy ostrzegają jednak, że na Podlasiu ślisko jest nie tylko przy granicy. Uważać trzeba także na szosach w okolicach Zabłudowa, Siemiatycz i Bielska.