Nie ustają ulewne deszcze na południu Polski. Strażacy - w związku z podtopieniami - mają ręce pełne roboty na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku. Piątek przyniósł niepokojące informacje z francuskiego Lyonu. Eksplodował tam ładunek wybuchowy. Oczy świata były także zwrócone na Wyspy: Theresa May ogłosiła, że 7 czerwca zrezygnuje z pełnienia funkcji szefa Partii Konserwatywnej, a w konsekwencji z bycia premierem Wielkiej Brytanii. Oto nasze podsumowanie dnia.

Wezbrane rzeki i podtopienia na południu Polski


Prawie 1300 razy interweniowali strażacy w związku z ulewami i podtopieniami. Najwięcej pracy mają na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku. 
Wybuch ładunku w francuskim Lyon. Bomba eksplodowała na deptaku

Po południu we francuskim mieście Lyon eksplodował ładunek wybuchowy. Poszkodowanych zostało 13 osób. Na szczęście ich obrażenia nie zagrażają życiu. Wśród rannych jest 8-letnia dziewczynka. Sprawca podłożenia bomby jest poszukiwany. 


Wielka Brytania: Premier Theresa May ogłosiła rezygnację ze stanowiska

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May ogłosiła, że 7 czerwca zrezygnuje z pełnienia funkcji szefa Partii Konserwatywnej, a w konsekwencji z bycia premierem Wielkiej Brytanii. Podczas ogłoszenia decyzji May towarzyszyły wielkie emocje, o czym świadczyły łzy, jakie uroniła w czasie wystąpienia. Nowy szef torysów przejmie po niej także urząd premiera.

Wielka Brytania: Premier Theresa May ogłosiła rezygnację ze stanowiska

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May ogłosiła, że 7 czerwca zrezygnuje z pełnienia funkcji szefa Partii Konserwatywnej, a w konsekwencji bycia premierem Wielkiej Brytanii. Podczas ogłoszenia decyzji May towarzyszyły wielkie emocje, o czym świadczyły łzy, jakie uroniła w czasie wystąpienia. Nowy... czytaj więcej

Zmarł przewodniczący OPZZ Jan Guz

W piątek w Warszawie zmarł przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jan Guz. Miał 62 lata.

Nowa Góra: Wypadek podczas szkolnej wycieczki. Sześcioro dzieci rannych

Poważny wypadek w Małopolsce. W Nowej Górze w powiecie krakowskim przewrócił się wóz konny, którym dzieci jechały na wycieczkę szkolną. Sześcioro z nich jest rannych.

WIĘCEJ O WYPADKU PRZECZYTASZ TUTAJ