RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Koniec śledztwa w sprawie kradzieży diamentów.

Publikacja: Środa, 21 listopada (14:23) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wielka kradzież, ogromne pieniądze, pogoń i fałszywe tropy. Przed 9 miesiącami skardziono w Gdańsku podczas targów bursztynu i kosztowności diamenty warte 1,5 miliona dolarów. Tą sprawą emocjonował się cały kraj.

Pracownik firmy wystawiającej diamenty złożył kamienie w depozycie, w zamian otrzymał specjalną kartę, którą ktoś mu skradł. Złodziej bez żadnego problemu odebrał z depozytu skarb i zniknął. Sporządzono portret pamięciowy, znaleziono też torbę, w której były kosztowności, przesłuchano świadków. W tej sprawie przedłużono śledztwo do 13 grudnia i jak wynika z nieoficjalnych informacji tego dnia dochodzenie zostanie zakończone. Mimo, że minęło 9 miesięcy, wielu żyje tą sprawą a chyba najbardziej ochroniarze z Międzynarodowych Targów Gdańskich.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: