Zespół Laska kontra zespół Macierewicza, największe polskie badania przeprowadzane na osobach homo- i biseksualnych i austriacki wywiad, który prześwietlał Andrzeja Leppera - to niektóre tematy piątkowych wydań dzienników. W RMF24 publikujemy poranny przegląd prasy.

Rząd wesprze pomysł szefa Państwowej Komisji badania Wypadków Lotniczych Macieja Laska - pisze "Gazeta Wyborcza". Chce on powołać zespół, który będzie cierpliwie prostował rozmaite teorie smoleńskie. Pomoc obiecuje kancelaria premiera. Zespół mógłby spotkać się już w styczniu, a gotowość udziału w nim deklaruje połowa członków komisji Millera i uczeni z Politechniki Warszawskiej.

Niekochani inaczej

"Gazeta Wyborcza" publikuje wyniki największych polskich badań przeprowadzonych na osobach homo- i biseksualnych. Są niepokojące. Wynika z nich, że ludzie o orientacji nieheteroseksualnej wciąż czują się dyskryminowani i osamotnieni. Nastolatki wielokrotnie częściej niż ich heteroseksualnie rówieśnicy myślą o samobójstwie. Widać jednak lekką poprawę: w naszym społeczeństwie spadła agresja i wzrosła tolerancja. Blisko jedna piąta badanych żyje, nie ukrywając swej orientacji - to dwa razy więcej niż w 2006 roku.


Austriacki wywiad sprawdzał Leppera

Tuż przed śmiercią Andrzeja Leppera prześwietlały służby specjalne Białorusi i Austrii - donosi "Fakt". To w tych państwach były wicepremier i lider Samoobrony próbował rozkręcić interesy. W połowie sierpnia 2011 roku miał podpisać umowy dotyczące działania nowej firmy. Jednak jak przypomina tabloid, 5 sierpnia znaleziono go powieszonego. Prokuratura, która umorzyła śledztwo w sprawie przyczyn zgonu Andrzeja Leppera nie ma jednak wątpliwości, ze to było samobójstwo.

Karać bandytów, nie kibiców

"Fakt" publikuje także wywiad z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem. W rozmowie z dziennikarzami tabloidu obiecał, że normalni fani będą bezpieczni na stadionach. Karani będą bandyci, a nie prawdziwi kibice - zapewnia Boniek. Całość do przeczytania już w piątkowym wydaniu dziennika.