Dyskusja o propozycjach najnowszych aktów prawnych w internecie i oszczędności - czynione najchętniej cudzym kosztem - to tematy poruszane przez środowe wydania dzienników. Już teraz zapraszamy na przegląd porannej prasy na RMF24!

Akty prawne na wyciągnięcie myszki


Już niedługo projekty aktów prawnych będzie można poprzeć za pomocą jednego kliknięcia w internecie - czytamy w środowej "Gazecie Wyborczej". Ministerstwo Gospodarki ma uruchomić aplikację, dzięki której każdy obywatel będzie mógł nie tylko czytać projekty aktów prawnych, ale też wpisywać do nich uwagi. Pod każdym z projektów będzie się znajdował przycisk "Popieram", działający jak "Lubię to!" na Facebooku.

W sieci dostępna będzie historia propozycji prawnych oraz zmian w dokumencie, wraz z informacją kto ich dokonał i kiedy. Chętnym zostanie dostarczony newsletter z najnowszymi propozycjami zmian wprawie z wybranej dziedziny. Mają być też analizy, ankiety, sondaże, a także forum użytkowników. Wszystko po to, żeby ludzie mogli łatwiej i skuteczniej kontaktować się z władzą - czytamy w najnowszym wydaniu dziennika. Jak informuje gazeta, konsultacje online to część strategii pod nazwą "Lepsze regulacje prawne". Na razie jednak tylko pilotaż. Więcej na ten temat - w środowej "GW".

Zaciskanie (cudzego) pasa


Minister Jacek Rostowski oszczędza na wszystkim poza... pracownikami swojego resortu - czytamy w najnowszym wydaniu "Faktu". Dziennik informuje, że szef resortu finansów tylko w ubiegłym roku przyznał swoim podwładnym średnio po 10 tys. złotych nagrody! Hojność Rostowskiego na tym jednak się nie kończy. Okazuje się bowiem, że minister rozdaje premie swoim pracownikom co... 2,5 miesiąca.

Czym tłumaczą to zatrudnieni w resorcie? Nagrody przyznawane były za szczególne osiagnięcia w pracy zawodowej, ich przyznanie uzależnione było m.in. od realizowania dodatkowych zadań, wdrażania nowych rozwiązań usprawniających organizację pracy oraz od środków dostępnych w ramach funduszu nagród - mówią w rozmowie z dziennikiem. Więcej o tej sprawie - w najnowszym wydaniu gazety.

MSZ oszczędza na Polakach na Wschodzie


O tym, jak - a dokładniej mówiąc, na kim - polskie resorty oszczędzają, pisze także środowa "Gazeta Polska Codziennie". W porannym wydaniu dziennika czytamy, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych drastycznie obcięło dofinansowanie dla Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie i innych działających na Kresach organizacji.

To oznacza likwidację wielu środowisk polskich na Wschodzie - mówi dziennikowi Rafał Dzięciołowski, były członek zarządu Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie. Więcej o kontrowersyjnej decyzji resortu spraw zagranicznych - w środowej "Gazecie Polskiej Codziennie".