Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek piłkarze Miedzi Legnica stracili szanse na utrzymanie w ekstraklasie. Przesądził o tym wyjazdowy remis 1:1 z Cracovią.

Ekipa Miedzi żegna się z piłkarską ekstraklasą dokładnie rok po wywalczeniu awansu do krajowej elity.

Piłkarze z Legnicy spadają do 1. ligi zaledwie po jednym sezonie w ekstraklasie. Powtarza się więc sytuacja sprzed czterech lat, gdy poprzednia przygoda Miedzi z ekstraklasą również trwała tylko 12 miesięcy.

W 30 meczach obecnych rozgrywek drużyna z Dolnego Śląska odniosła zaledwie cztery zwycięstwa i z 22 punktami nie ma już szans na pozostanie w lidze.

W meczu kończącym 30. kolejkę ekstraklasy Miedź zaskoczyła, obejmując prowadzenie tuż przed przerwą. Wtedy gola zdobył Dawid Drachal po znakomitym prostopadłym podaniu Maxime'a Domingueza.

"Pasy" odpowiedziały w 69. minucie. Piłkę wpakował do siatki gości Jewhen Konoplanka, który w tej akcji przeprowadził rajd z piłką przez ponad pół boiska.

Cracovia z 42 punktami zajmuje siódme miejsce w tabeli.

Cracovia - Miedź Legnica 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Dawid Drachal (45+1), 1:1 Jewhen Konoplanka (69).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Michał Rakoczy. Miedź Legnica: Andrzej Niewulis, Damian Tront, Maxime Dominguez.

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole). Widzów: 8 774.

Cracovia: Karol Niemczycki - Arttu Hoskonen, Jakub Jugas, Virgil Ghita - Otar Kakabadze, Karol Knap (46. Jani Atanasov), Takuto Oshima, Paweł Jaroszyński - Mateusz Bochnak (46. Jewhen Konoplanka), Benjamin Kallman (80. Jakub Myszor), Michał Rakoczy (67. Patryk Makuch).

Miedź Legnica: Mateusz Abramowicz - Levent Gulen, Nemanja Mijuskovic, Andrzej Niewulis, Jurich Carolina - Dawid Drachal (83. Michael Kostka),  Kamil Drygas (78. Damian Tront), Maxime Dominquez, Chuca, Dimityr Wełkowski - Angelo Henriquez (78. Koldo Obieta).