Atletico Madryt pokonało przed własną publicznością Sevillę 1:0 i jako ostatnie zapewniło sobie awans do półfinału piłkarskiego Pucharu Hiszpanii. W najlepszej "czwórce" znalazły się też Athletic Bilbao, Mallorca i Real Sociedad San Sebastian.

Atletico miało w tym spotkaniu przewagę, której długo nie potrafiło udokumentować legalnie zdobytą bramką. Zanim zwycięską zdobył w 79. minucie Holender Memphis Depay, gospodarze dwukrotnie cieszyli się z gola, ale oba trafienia zostały anulowane ze względu na pozycje spalone. W dodatku w 26. minucie rzutu karnego dla madrytczyków nie wykorzystał Francuz Antoine Griezmann.

W szóstej doliczonej minucie drugiej połowy sędzia podyktował rzut karny dla Sevilli, która zaczęła marzyć o wyrównaniu, ale po obejrzeniu powtórki zmienił decyzję.

W środę porażkę poniosły obie ekstraklasowe ekipy z Katalonii. Lider ligowej tabeli Girona przegrał z Mallorcą 2:3, natomiast Barcelona, dla której jednego gola strzelił Robert Lewandowski, uległa Athletic Bilbao 2:4 po dogrywce. Jako pierwszy awans do najlepszej "czwórki" wywalczył we wtorek Real Sociedad San Sebastian po zwycięstwie nad Celtą Vigo 2:1.

Losowanie par półfinałowych zaplanowano na piątek. Pierwsze mecze tej rundy odbędą się 7 lutego, rewanże - trzy tygodnie później. Finał zostanie rozegrany 6 kwietnia w Sewilli.