8 milionów złotych dostaną polscy piłkarze za awans do mistrzostw Europy 2016. W przypadku niepowodzenia w eliminacjach będą mieć do podziału trzy miliony. W tych kwotach zawarte są bonifikaty za użyczenie wizerunku - zdecydował zarząd PZPN.

Kadrowicze mają zagwarantowane trzy miliony złotych za okres od 1 stycznia 2014 do 31 grudnia 2015 roku, a więc de facto za czas do zakończenia eliminacji mistrzostw Europy 2016. To suma do podziału na zespół m.in. za wykorzystanie wizerunku zawodników. Plus za każdy przyjazd na zgrupowanie otrzymają po 1000 złotych. Do tej pory było 4 tysiące za mecz, ale gwarantowana obecnie kwota trzech milionów przewyższy sumę wypłacanego dotychczas startowego - poinformował rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

W przypadku awansu do turnieju biało-czerwoni dostaną dodatkowo pięć milionów. W sumie te 8 milionów to kwota zbliżona do tej, jaką drużyna mogła zainkasować za zakwalifikowanie się do brazylijskiego mundialu - dodał Kwiatkowski.

Podkreślił, że reprezentanci muszą się zobowiązać do udostępnienia swojego wizerunku na potrzeby sponsorów kadry. W reklamach sponsorów jednorazowo będzie mogło wystąpić co najmniej sześciu zawodników, ale nie będą one mogły dotyczyć konkretnych produktów, a jedynie będą mogły mieć charakter wizerunkowy. Oczywiście warunki współpracy, które będą obowiązywać z obecnymi i przyszłymi sponsorami, umożliwiają im zawieranie dodatkowych, indywidualnych umów z graczami - zaznaczył rzecznik PZPN.

(edbie)