Tomasz Pochwała miał groźny upadek w kwalifikacjach do dzisiejszego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polski zawodnik został przewieziony do szpitala. Lekarze stwierdzili złamanie obojczyka.

W kwalifikacjach Pochwała skoczył 104,5 m, ale za upadek przy lądowaniu otrzymał bardzo niską notę - 61,1 pkt. Polak został sklasyfikowany na 64. pozycji.

Do konkursu nie zakwalifikowali się także Mateusz Rutkowski i Wojciech Skupień, którzy zajęli 52. i 56. miejsce. Na skoczni "Granasen" wystartuje za to Adam Małysz. W kwalifikacjach trzykrotny zdobywca Pucharu Świata był czwarty.

Najlepszy rezultat osiągnął Wolfgang Loitzl. Drugie miejsce zajął Norweg Daniel Forfang. Trzeci wynik należał do lidera klasyfikacji generalnej PŚ Fina Janne Ahonena.